Esmakordselt jõuab sel aastal Elektriteatrisse seni ainult Rakveres toimunud Festheart oma täisprogrammiga. LGBT+ teemaliste filmidega täidetud nädalavahetuse avab François OzoniSuvi 85", prantsuse kino enfant terrible' naasmine oma juurte juurde, milles suvepuhkust nautivate noorukite suhte kohale ilmuvad tormipilved.

Homofoobiast politseijõududes ja ajakirjanike püüdlustest neid paljastada räägib Rumeenia draama „5 minutit". Laupäeva alustab südamlik Taani perefilm „Täiesti normaalne perekond", milles režissöör Malou Reymann toob vaatajateni autobiograafilise loo teismelise tüdruku ja tema isa suhetest pärast seda, kui isa on perele tunnistanud oma transsoolisust.

Põhjamaadega jätkates liigutakse Rootsisse, kus valminud film „Meiega on lõpp" - üldinimlik draama ühe suhte purunemisest, mille osalised ei oska oma eluga edasi minna. Laupäeva õhtul on kavas festivali kõige vahvam komöödia Austraalia koolitüdrukutest. Nagu ütleb ka filmi „Ellie ja Abbie (ja Ellie surnud tädi)" pealkiri, sekkub armunud neidude suhtedraamasse tädi teisest ilmast. Päeva lõpetab kevadel Berliini filmifestivalil parima LGBT+ filmi Teddy auhinnaga pärjatud saksa film „Meie kolm", milles iraani päritolu sakslane kohtub põgenikekeskuses iraani õe ja vennaga, kellega tekkinud suhe avardab noormehe maailmapilti.

Pühapäeva alustab Šveitsi dokumentaalfilm „Madam". Selles portreteerib režissöör ja aktivist Stéphane Riethauser oma aastaid tagasi kõrges eas surnud vanaema. Huvitavate paralleelidena näidatakse sõltumatu ärinaise elu möödunud sajandi Euroopas ja noormehe kasvamist mässajaks konservatiivsete ootustega pere keskel. Programm jätkub Hong Kongis valminud liigutava linalooga „Suk suk", mille peategelased on pensionieas vanaisad, kes kogu elu oma perekondade heaolu nimel elanuina leiavad lõpuks lähedase suhte, kuid tunnistavad rasket valikut mõistuse ja tunnete vahel.

Festivali lõpufilmiks on Soomes tänavu valminud eluloodraama „Tove Janssoni rääkimata lugu", milles muu hulgas kajastatakse armastatud kirjaniku ja illustraatori lähisuhteid. Välismaiste filmide kõrval on festivali kavas ka Eestis valminud lühifilm „Päeva printsess". Tudengitöö peategelaseks on väike tüdruk, kelle pere puruneb, sest tema isa osutub printsessiks. Film pälvis kevadisel Rakvere Gümnaasiumi filmifestivalil Festheart eriauhinna.

Festheart on 2017. aastast iga aasta oktoobris toimuv LGBT+ filmifestival. Esimesed kolm aastat toimus festival Rakveres, alates 2020. aastast on festival laienenud ka Tartusse. Tegemist on Baltikumi esimese perioodiliselt toimuva seksuaal- ja soovähemuste teemale keskenduva filmifestivaliga.

Festivali eesmärgiks on leida ühisosa eri ühiskonnagruppide vahel. Usume, et intelligentne debatt aitab kaasa tolerantsuse ja aktsepteerimise kasvule. Festhearti peakorraldaja on Keio Soomelt, festivali idee autor ja kunstnik Teet Suur ning programmijuht Tiina Teras. Festivali korraldab MTÜ Sevenbow.

Nädal hiljem jõuab festival oma tavapärasesse toimumispaika, Rakvere Teatrimäele. Põhiprogramm on sama, mis Tartus (muudetud järjekorras). Sellele lisanduvad vestlusring Rakvere Teatrikohvikus, Maarja Hindoalla poolt läbi viidav filmikriitika töötuba ja dokumentaalprogramm Rakvere Kultuurikeskuse keldrisaalis.