Bändi viimaselt plaadilt „Lexplosion II" pärit loo „Carambola Jelly" video autor on Uganda Tarantinoks kutsutav Nabwana Isaac Godfrey Geoffrey ehk Nabwana I.G.G. Tema filmi „Kes tappis kapten Alexi?", millest sai kümme aastat tagasi alguse Uganda märulifilmide rahvusvaheline fenomen, näitas mais Haapsalu õudus- ja fantaasiafilmide festival.

Kuna autor ei saanud koroonaviiruse tõttu Haapsallu tulla, saatis ta festivalile tervitusvideo, mis jõudis ekraanile ka ETV saates „Ringvaade". Seda juhtusid vaatama Lexsoul Dancemachine´i liikmed, kes sattusid pöörasest klipist vaimustusse, võtsid HÕFFi vahendusel autoriga ühendust ja tellisid talt muusikavideo.

Selles kuulutab Uganda armee endine sõdur välja sõjakäigu Tiigri nime kandva maffiajõugu vastu, kes on röövinud tema naise.

„Kokkulepe sündis kiiresti. Meie andsime ainult märksõnad - et video oleks tantsuline, energiline ja mitte nii vägivaldne nagu Nabwana filmid muidu -, ülejäänu on tema enda välja mõeldud," ütles ansambli mänedžer Henrik Ehte.

Video on tehtud Uganda pealinna Kampala slummis Wakaliga elava Nabwana I.G.G. koduõues - 15 aasta jooksul on ta samas koos oma sõprade ja teiste slummielanikega vändanud põlve otsas ligemale 50 märulifilmi, mille järgi on kogu piirkonda hakatud nimetama Wakaliwoodiks. Filmide kodukootusest on saanud maailmas omaette kvaliteedimärk. „Lustlikult pöörased," on nende kohta kirjutatud.

Lexsoul Dancemachine on tantsulist funki ja souli viljelev ansambel, kuhu kuuluvad Martin Laksberg, Robert Linna, Joonas Mattias Sarapuu, Caspar Salo, Kristen Kütner ja Jürgen Kütner. Nende viimane album „Lexplosion II" ilmus maikuus.