Patty Jenkinsi uus superkangelasefilm on koroonaepideemia tõttu juba kolm korda edasi lükatud. Ta on üks kümnetest Hollywoodi tipplavastajatest, kes küsib kinodele rahalist toetust, vahendas BBC.

"Kui me paneme selle kinni, siis see on pöördumata protsess," ütles Patty Jenkins. "Me võime kinos käimise igaveseks kaotada."

Kinod üle terve maailma kannatavad rangete COVID-19 piirangute pärast, mille tõtt ei saa paljud inimesed kinno minna, ning ei ole ka suuri kassahitte, mis inimesi sinna meelitaks.

Teatriomanike riiklik liit sõnas, et 69 protsenti USA väikestest ja keskmise suurusega kinodest võivad pankroti väljakuulutada või igaveseks uksed sulgeda.

Ameerika Ühendriigid on kassaedu arvestades kõige suurem filmiturg, kuid Hiina on neile kiiresti järgi jõudmas.

Jenkins sõnas, et laiahaardelised sulgemised võivad Hollywoodi stuudiod panna lõpetama kinodesse mõeldud filmide tegemise ja võivad hakata edaspidi investeerima voogedastusplatvormidele mõeldud filmidesse.

"Võib juhtuda sama asi, mis juhtus muusikatööstusega, kus kokku langeb terve tööstus, luues midagi, mis ei ole kasumlik," ütles Jenkins.

Mitmed selle aastased Hollywoodi filmid nagu Walt Disney "Mulan" jätsid kinod üldse vahele ning läksid otsejoones voogedastusplatvormile.

Patty Jenkins sõnas, et tema järjefilm "Wonder Woman 1984" ei ole üks nendest filmidest, mis sellisel platvormil lõpetab.

Superkangelasefilm, mille peaosas on Gal Gadot, peaks esilinastuma nüüd 25. detsembril, pool aastat pärast esialgset esilinastust juunis.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid