Jaagup Tuisk on laiemale publike tuttav eelmise aasta Eesti Laulu konkursilt, kus ta saavutas looga "Beautiful Lie" 2. koha.

"Bachata" sündi kirjeldab Jaagup järgmiselt: “Algselt käisin välja idee kirjutada bachata-st loo naljana ühel aiapeol - et oh, mõelge kui pull see oleks. Laulsin siis kohe esimese viisiga, mis pähe tuli: Bachata, nii ulalala… ja kui sõbrad siis seda viisi veel terve õhtu läbi laulsid, mõistsin, et vist on päris catchy! Seega võtsin telefoni välja, salvestasin seal samas peol esimesed viisi ideed ning järgmine päev kodus hakkasin oma stuudios lugu produtseerima. Seega sõpradega naljatlemisest sündis midagi spontaanset ning kõiki kõnetavat ning usun, et see kajastub positiivses võtmes ka loos endas."

“Sain üks hetk Zevakiniga kokku. Mängisime teineteisele oma erinevaid uusi lugusid, sealhulgas ka minu bachata biiti, mis oli siis veel ilma sõnadeta (seega Andrei ei aimanud bachata-st midagi). Zevakinit kohe see muusika kõnetas. Temaga koos võtsime loo uuesti käsile ja ühendasime jõud - Zevakini elektroonilise ning minu akustilise produtseerimisoskuse sümbioosis antud lugu tegelikult oma praeguse vibe saavutaski. Mõtlen isegi, et lahedas mõttes irooniline, et just temaga lõpuks "Bachata" koos tegime.”

“Üks suur väljakutse eesti keeles kirjutades, on leida õige kõnepruuk, et lüürika ei kõlaks klišeelikult ja tunduks huvitav. Seeläbi jõudsingi ideeni, et loo troopilisemaks ja huvitavamaks tegemiseks, oleks vinge kasutada lüürikas erinevaid troopilisi kohti (Puerto Rico, Argentiina, Las Vegas) ning lisada vürtsi erinevate hispaaniakeelsete väljenditega. Ega ma ausalt öeldes selles keeles ise väga kogenud ei ole, seepärast tegin ka põhjalikku uurimistööd ja helistasin keeles pädevaid tuttavaid läbi ning lõpuks leidsin kõik õiged ja sobilikud riimid/fraasid.”

Kuula singlit ja vaata muusikavideot: