David Suchet sai tiitli 50 aasta pikkuse panuse eest draama ja heategevuse heaks, kirjutab The Independent.

Suchet on kõige enam tuntud oma rolli eest Agatha Christie loodud detektiivi Hercule Poirot rollis. Ta tegi hiljuti kaasa BBC draamas "His Dark Desires", mis põhineb Philip Pullmani töödel.

Ta sündis 1946. aastal Londonis ning liitus noorteteatriga 16-aastaselt. Hiljem läks ta õppima muusika ja dramaatiliste kunstide Londoni akadeemiasse (lamda). Tema näitlejakarjäär läks käima aeglaselt. Raha teenimiseks töötas ta mõnda aega meesteriiete poes.

Suchet oli peaaegu kandideerimas seal samas poes noorema juhataja positsioonile, kui ta sai kõne oma agendilt, kes ütles, et talle pakuti mitte rääkivat rolli 1973. aasta sarjas "The Protector", kus ta pidi mängima terroristi, kes õhku lasti. Rollitäitmine kestis vaid ühe päeva ja seda Veneetsias.

"Ma ütlesin "jah" ja ei läinud kunagi sellele tööintervjuule," sõnas Suchet eelmine aasta.

Pärast seda algas vaikselt, aga kindlalt tema näitlejakarjäär. Kui ta mängis BBC draamasarjas 1984. aastal Sigmud Freudi, sai Suchet 1989. aastal Agatha Christie detektiivi Hercule Poirot rolli.

Sucheti versioon Belgia detektiivist on saanud Poirot' kõige autentsem kuju. Suchet mängis Poirot 2013. aastani, tehes kaasa 70 episoodis.

2011. aastal sai ta OBE tiitli, mis on samm madalamal rüütlitiitlist. Edaspidi võib David Suchetile viidata kui söörile.