Filmi peaosades astuvad üles Hulki mänginud Mark Ruffalo, Oscari laureaat Anne Hathaway ja „Shawshanki lunastuse" staar Tim Robbins. Ajalooline põnevik "Must vesi" esilinastub sel laupäeval, 24. oktoobril kell 21.00 esmakordselt ka telekanalil TV3 Film.

Robert Bilotti uskumatut võitlust DuPontiga on kajastanud mitu hinnatud ajaleheartiklit ja raamatut ning nüüd ka kõnealune film. Viimased suuremad sündmused selles saagas said lahenduse alles 2017. aastal. Samal aastal sai Bilott ka "alternatiivseks Nobeliks" nimetatud Right Livelihoodi auhinna aastakümneid kestnud töö eest ning oma postmargi Austrias, lisaks kümnetele varem omistatud tunnustustele.

Iroonilisel kombel töötas Robert Bilott esimesed kaheksa aastat suures advokaadibüroos, mis keskendus suurkorporatsioonide kaitsmisele. Bilotti spetsialiteet olid keemiafirmad. Ühel päeval helistas talle abipalvega üks Lääne-Virginia farmer Wilbur Tennant, kelle sajad lehmad olid müstilisel kombel surnud. Ta uskus, et süüdi kohalik keemiatehas. Kohalikud juristid, poliitikud, arstid ega loomaarstid polnud teda aidanud, sest mõjuvõimas DuPont oli suurim kohalik tööandja.

Bilott oleks võib-olla pikema jututa toru hargile visanud kui segaselt rääkiv farmer poleks maininud juristi vanaema, kes oli elanud farmeri naabruses. Bilott otsustas farmeriga kohtuda ja kuigi see polnud päris tema igapäevatöö, juhtum vastu võtta. See otsus tekitas pingeid ka Bilotti tööandjaga, kes seni oli pigem DuPonti heaks töötanud. Bilott esindas rohkem kui 70 000 kohalikku elanikku, keda ohustasid erinevad vähivormid, rasedusaegsed kaebused, soolehaigused ja muud kõrvalmõjud.

DuPont võitles Bilotti vastu kogu oma raha ja võimuga, kuid mees oli järeleandmatu ka siis, kui ta enda tervis halvenema hakkas. DuPonti vastu on tänaseni mõned kohtuasjad käimas ja suurkorporatsioon jätkab juriidiliste nippide kasutamist, et vastutusest kõrvale hiilida. Farmeri ja tema naise silmad filmis kujutatud lõpplahendust ei näinudki - nad surid enne kemikaalide tekitatud vähki. Ajalooline põnevik „Must vesi" esilinastub kanalil TV3 Film sel laupäeval, 24. oktoobril kell 21.00.