"Valeinfot on hästi erinevatel tasemel. Kui me räägime lapikust maast, siis 99 protsenti inimestest naeravad selle üle. Aga samas, kui me loeme meediast Grete Lõbu kohta, kes sattus identiteedivarguse ohvriks. Võetakse inimeste jaoks osaliselt tuntud näod või teemad ja lisatakse sinna pisike osa valet juurde ning tulemuseks ongi üks suur valeinfo," rääkis Karmen Joller.

"Samamoodi käib see ka vaktsiinidega, meditsiini- või terviseteemadega. Ja seda tõesti on palju. Mida siis teha? Esiteks õpetada inimestele allikakriitilisust; õpetada, kust õiget infot leida; ja õpetada, kuidas valeinfo ära tunda. Ega muud ei olegi."

"Võib-olla riigi ja riikide tasemel peaks olema ... ütlen siis julmalt, sõnavabaduse piiramine. Sest sõnavabadus on üks asi, mille taha valeinfo levitajad poevad. Ma arvan, et sõna nii vaba ei ole, et see hakkab inimeste tervist ja elu ohustama. Valeinfo tõesti tapab. Inimesed teevad valeinfo põhjal otsuseid, mis viivad nad surma," rääkis Karmen Joller.

Kuula ka, mida perearst Karmen Joller rääkis alternatiivmeditsiinist, vaktsineerimise vastastest, mis haridustasemega inimesed kõige enam valeinfot levitavad jpm.

1x
00:00


Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid