Lübecki Põhjamaade filmipäevad toimuvad sel aastal 62. korda, 4. - 8. novembrini. Jean Rouchi festival toimub Pariisis 13.-21. novembrini ja 39. korda. Etnofilmidele spetsialiseerunud festival on saanud oma nime prantsuse filmitegija ja antropoloogi Jean Rouchi järgi. Niglase film valiti 1000 filmi seast 25 võistleva filmi hulka.

Dokumentaalfilm „Keelepäästja" räägib ühe väljasuremisohus preeriaindiaanlaste keele päästmisest Eesti keeleteadlase eestvõtmisel. Eestist pärit Indrek Park on tegelenud indiaani keelte uurimisega üle kümne aasta. Praegu kirjutab ta üles Missouri jõe ääres Põhja-Dakota preerias elavate mandanite keelt. Indrekul on suur vastutus ja ta jookseb võidu ajaga - tema keelejuht, 84-aastane Edwin Bentson, on viimane mandani keele kõneleja. Mandani keele suhtes on Indrekul aga palju suurem eesmärk kui ainult selle jäädvustamine tulevastele põlvedele - ta on võtnud südameasjaks mandani keele elluäratamise, selle taastamise igapäevase suhtluskeelena.

Keelepäästmise plaani õnnestumist ohustavad mitmed asjaolud. Hõimu senine helde materiaalne tugi keeleprogrammile võib kaduda - nafta langevate hindade juures ei pruugi kildanafta müügist sõltuv hõim enam suuta kulukat ettevõtmist toetada. Kõige suurem oht suurejoonelise plaani õnnestumisele on seotud selle algataja endaga. Indrek on väsinud pikaajalisest võõrsil elamisest ja soovib lähitulevikus kolida tagasi koju Eestisse, et luua perekond. Kas tal õnnestub ühendada keelepäästja vastutusrikas ülesanne rahuldust pakkuva isikliku eluga?

Filmi režissöör ja operaator on Liivo Niglas, monteerija Kaie-Ene Rääk. Filmi produtsendid Kaie-Ene Rääk ja Liivo Niglas, tootjad F-Seitse ja MP DOC.

Liivo Niglas on sündinud 2. novembril 1970 Jõgeval. Lõpetanud Tartu Ülikooli ajaloolasena 1995. aastal. Olnud magistriõppes Pariisis Idakeelte ja -kultuuride instituudis ning õppinud 1998 Pariisis Ateliers Varan'is dokumentalistikat. Töötab alates 1996. aastast Tartu Ülikoolis etnoloogia õppetooli juures. Aastast 1999 etnoloogia magister, samast aastast doktorantuuris, doktoritöö teemaks on Lääne-Siberis Jamali poolsaarel elavad neenetsid, nende eluviis ja maailmapilt. Filmitootmisfirma MP DOC režissöör ja produtsent. Aastast 2004 olnud Tartu Visuaalse Kultuuri Festivali "Maailmafilm" programmijuht. Nordisk Etnologisk Folkloristisk Arbetsgrupp (NEFA) Tartu liige, Eesti Polaarklubi liige (aastastipendiumi laureaat 2002). Filme: "Armastuse maa" (2016), "Teekond Ussinuumajani" (2015, koos Priit Tenderiga), "Puhkus Siberis" (2011), "Itelmeeni lood" (2010)