Palmse mõisa ja festivali Klaaspärlimäng koostöös on sündimas kontserdisari “Klaaspärlid Palmses”. Alates novembrist on iga kuu teisel laupäeval võimalus publikul veeta õhtupoolik mõisakompleksis koos kõrgekvaliteedilise klassikalise muusika ning soovi korral ka nautida maitsvaid roogasid. Kontserdisarjale teevad väärika avangu 14. novembril kell 19 rahvusvahelise mainega kammerorkester Kremerata Baltica ja “Wunderkind”-viiuldaja Daniil Bulayev.

Ühe väljapaistvama rahvusvahelise Euroopa muusikakollektiivi Kremerata Baltica (kunstiline juht Gidon Kremer) tasemest räägib The New York Times, Grammy-auhind, plaadistused Deutsche Grammophoni ja ECMiga, ning muidugi sellised koostööpartnerid nagu Martha Argerich, Jevgeni Kissin, Vadim Repin, Yo-Yo Ma, Vladimir Ashkenazy, Christoph Eschenbach, Kent Nagano, Sir Simon Rattle jt.

Kontserdisarja kunstiline juht Peeter Vähi: “Püüame publikule pakkuda muusikat, mis on kooskõlas mõisahoone interjööri ja ajaloolise taustaga. Paraku alustame kontserdisarjaga aastal, mil oleme seotud kõikvõimalike koroonapandeemiast tingitud reisipiirangutega, mistõttu püüame esinejate valikul vältida võimaluste piires riske. Kontserdihooaja teise poole kavavalikutes püüame läbi Pahlenite suguvõsa leida sidemeid Vene keisririigi ja baltisaksa muusikaga.”

Kontserdi ajal valmib kunstnik Anna Litvinova live-maal ning kontserdi järel toimub kunstioksjon.

Vaata noore imelapse esinemist