1. “Justice League: Mortal”

Kes oleksid mänginud: Armie Hammer, Adam Brody, Common, DJ Cotrona, Teresa Palmer, Megan Gale, Jay Baruchel, Hugh Keays-Byrne, Santiago Cabrera.

Režissöör: George Miller.

Mis oleks toimunud: Batman seab üles satelliidi luuramaks teiste superkangelaste järele. Seda üritab ära kasutada aga kuri Maxwell Lord, kes tahab satelliiti kasutada kõiki teiste superkangelaste tapmiseks.

Miks film ära jäeti: Kõik sujus: Austraalias oli võtteplats ettevalmistatud ning kostüümid ja näitlejad olid valmis. Viimasel hetkel selgus aga, et projekt tühistati, sest 2007. aastal leidis aset stsenaristide streik. Saatuslik löök oli aga Austraalia kinonõukogu otsus film tühistada, sest maksudega oleks keeruliseks läinud.

Režissöör George Milleri 2015. aasta “Mad Max: Fury Road” on tõestuseks, et jäime ilma millestki heast.

2. "Crusade"

Kes oleks mänginud: Arnold Schwarzenegger, Jennifer Connelly, Robert Duvall, John Turturro, Christopher McDonald.

Režissöör: Paul Verhoeven.

Mis oleks toimunud: Schwarzenegger oleks kehastanud endist talupoega, kellest sai varas ja suure jõugu juht. Filmis kujutatud tegevus oleks leidnud aset keskajal ja tõenäoliselt oleks film olnud küllaltki verine.

Miks film ära jäeti: Praegu on tüüpiline eelarve sellist filmide jaoks ligikaudu 100 miljonit dollarit. 90ndatel oldi aga raha andmise ja filmi edu suhtes oluliselt skeptilisemad. Teisisõnu sooviti filmitegijatelt mingid kindlamat garantiid, et linateost saadab edu. Ja olenemata sellest, et Hispaaniasse oli juba ehitatud mitmeid võtteplatse, jäeti film rahastamata ning projekt jäi katki.

Sama stuudio Carolco Pictures tegi peale “Crusade’i” tühistamist järgmise filmi "Cutthroat Island", mis kukkus läbi ja stuudio pankrotini viis.

3. "Dracula"

Kes oleks mänginud: Oliver Reed, Pere O’Toole.

Režissöör: Ken Russell.

Mis oleks toimunud: Film oleks olnud klassikaline lugu Draculast Bram Stoker’i teose põhjal, millel oleks olnud ka pisut lisandeid Russelli enda elust. Russell arvas oma kommentaaris nii, et kui tema oleks sajandeid elanud Dracula, siis poleks ju loogiline, et tal lähevad ühe naise peale põlved nii nõrgaks ning ta jookseb pettumusest kuskile lossi üksi elama. Pigem soovis Russell välja mõelda mingi põhjuse, miks Dracula tahaks igavesti elada.

Miks filmi ära jäeti: Olenemata sellest, et mitmed filmistuudiod olid Russelli projektist huvitatud, leidus asju, mis viisid plaanid vett vedama. Esiteks arvati, et Francis Ford Coppola film "Bram Stoker’s Dracula" põhines vähemalt osaliselt Russelli stsenaariumil ja teiseks tegi John Badham 1979. aastal ka oma "Dracula" ära. Tõenäoliselt oli see Russelli projekti viimane kirstunael.

4. “Who Killed Bambi?”

Kes oleks osalenud: Sting ja Malcolm McLaren.

Režissöör: Russ Meyer ja stsenaariumi kirjutas kuulus filmikriitik Roger Ebert.

Mis oleks toimunud: Film oleks olnud muusikalise komöödia “A Hard Day’s Night” pungilik versioon, kus oleks kaasa löönud bänd Sex Pistols.

Miks film ära jäeti: Ühe päeva filmivõtted isegi toimusid, aga seejärel lõi mingil teadmatul põhjusel filmistuudio 20th Century Fox asjale käega. Oletatavalt leidub mitmeid põhjuseid, miks film tühistati. McLareni arvates ei lugenud filmistuudio inimesed filmistsenaariumit enne, kui andsid projektile rohelise tule. Lisaks ei soovinud filmistuudio juhatuse liige Grace Kelly, et oleks tehtud mingi järjekordne pornograafilise sisuga film.

Kuna projekt tühistati nii kiiresti, siis on raske öelda, kas filmi oleks saatnud edu või oleks see läbikukkumine olnud.

5. "The Man Who Killed Don Quixote”

Kes oleks mänginud: Johnny Depp, Jean Rochefort, Vanessa Paradis.

Režissöör: Terry Gilliam

Mis oleks toimunud: Stressis firmajuht rändab juhuslikult ajas tagasi aega, mil elas Don Quixote ja saab kangelaseks.

Miks projekt katki jäeti: Erinevate osapoolte vahel ei jõutud ajaplaneerimisel kokkuleppele. Lisaks olid võtteplatsidel üleujutused, mistõttu suurem osa võtteplatsidest hävis. Lisaks ilmnes, et peaosalist kehastaval Jean Rochefortil oli eesnäärmehäire, mistõttu ei saanud ta hobusel istuda. See oleks kujunenud aga arvestatavaks probleemiks, sest suurema osa filmist oleks tema mängitud Don Quixote pidanud hobusel sõitma. Kokkuvõttes oli film just kui algusest peale hukule määratud, sest selle valmimist segasid nii mitmed asjaolud.

Õnneks tõusis projekt uute näitlejatega maast lahti ja linastus hiljem

6. "The Bells of Hell Go Ting-A-Ling-A-Ling”

Režissöör: David Miller.

Mis oleks toimunud: Rühm Briti piloote üritab vaenlase territooriumile smuugeldada lennukiosi mõttega, et rünnata sakslasi.

Miks film ära jäeti: Sir Ian McKellen ütles naerdes, et kogu ettevõtmine oli paras jaburus. Peale viit nädalat filmimist tuli võtteplatsil lumi oodatust varem maha ja kuna filmimisega oldi niikuinii graafikust kõvasti maas, siis otsustasid produtsendid näitlejad koju saata ja asja katki jätta.

Kui see oleks jõudnud kinolinadele, oleks suurepärane näitleja McKellen võib-olla juba varem alustanud lisaks teatrile ka filmides mängimist.

7. "Night Skies"

Kes oleks projektis osalenud: Steven Spielberg (idee, produtsent), John Sayles (stsenarist-režissöör).

Mis oleks toimunud: Film oleks osaliselt põhinenud ühe Kentucky’s elava perekonna lool, milles vägivallatsevad tulnukad esialgu kariloomade kallal ja seejärel asuvad perekonda kiusama.

Miks film pooleli jäeti:Indiana Jones kadunud laeka jälil” (1981) filmimise ajal sai Steven Spielberg ühtäkki aru, et aitab küll halbade ja kurjade tulnukate kujutamisest. Ta tegi kannapöörde ja hakkas kujutama sõbralikke tulnukaid ning tulemuseks oli "ET the Extra-Terrestrial" (1982)

See aga tähendas, et ta loobus ka pikka aega arenduses olnud õudusfilmi "Night Skies" produtseerimisest. Film pidi esialgu olema Columbia Picuresi nõudel "Close Encounters of the Third Kind" (1977) järg, kuid Spielberg ei soovinud mitte mingil juhul sellele järge teha, kuid samas ei soovinud ka projektist loobuda, sest ei tahtnud, et stuudio hakkab ise järjelugusid tootma nagu tegi Universal Pictures "Lõuad" järgedega.

Jah, Spielberg kujutas tulnukaid hiljem hirmsate maailma vallutajatena "Maailmade sõjas" ("War of the Worlds"), kuid pärast seda, kui Rick Bakeri "Night Skies" koletisedisainid internetti jõudsid, tekkis paljudel küsimus, et kas me tõesti jäime millestki väga suurepärasest ilma?

8. "Something's Got To Give"

Kes oleks mänginud: Marilyn Monroe, Dean Martin, Cyd Harisse.

Režissöör: George Cukor.

Mis oleks toimunud: Nick Arden (Martin) arvab, et tema naine Ellen (Monroe) on surnud. Seitse aastat hiljem selgub aga, et Ellen on elus ja terve ning uuesti abiellunud.

Miks film pooleli jäeti: Monroe käitus halvasti, oli kangekaelne ja kasutas erinevaid narkootikume. Seetõttu oli režissöör George Cukor ta lahti laskma. Kuna Monroe’le polnud aga võrdset asendajat võtta, siis oli Cukor sunnitud tõsiselt kaaluma Monroe uuesti palkamist. Kahjuks polnud see mõnda aega hiljem enam võimalik, sest näitlejanna suri müstilistel asjaoludel.

Võib-olla oleks sellest saanud Monroe üks paremaid filme.

9. "My Best Friend’s Birthday”

Kes oleks mänginud: Craig Hamann, Quentin Tarantino.

Režissöör: Quentin Tarantino.

Mis oleks toimunud: Mickey (Hamann) on laostunud, kui tüdruksõber jätab ta sünnipäeval maha. Clarence (Tarantino) proovib teha aga igasuguseid asju Mickey lõbustamaks ja lubab talle korraldada kõige parem sünnipäeva üldse.

Miks film pooleli jäeti: Kui 1986. aastal töötas Quentin Tarantino veel ühes Los Angelese filmipoes, siis kulutas ta suurema osa oma ajast keskendudes oma esimesele filmile. Kahjuks ilmnes peale filmimist, et heli ja pilt polnud omavahel sünkroonis. Tagatipuks läks ruum, milles filmirull asus, põlema ja koopia hävines. Tarantino ei andnud aga alla ja pühendas end stsenaristikale ja järgmisel aastal kirjutas ta Tony Scotti filmi “Tõeline romanss” ("True Romance") käsikirja.

Tarantino enda sõnul kukkus film välja küllaltki häbiväärselt ja kuna teda on üpriski raske panna häbi tundma, siis oleks tingimata põnev seda filmi näha.

10. "Ronnie Rocket"

Kes oleks mänginud: Dexter Fletcher

Režissöör: David Lynch.

Mis oleks toimunud: Detektiivi, kelle andeks on seista ühel jalal ja seeläbi siseneda teise dimensiooni, jälitavad kahtlased tüübid, kes suudavad mõjutada elektrit ja keda kutsutakse “Donut Men’ideks”

Miks asi pooleli jäeti: Lynch tegeles samal ajal veel mitme suure projektiga ja proovis “Ronnie Rocket’it” küll mitmele stuudiole müüa, ent filmi lugu peeti ebaloogiliseks ja tegelasi liialt võikaks. Samuti ei tehtud filmi kunagi lõpuni. See püsis küll ootel ja seda prooviti mitmel korral lõpetada, ent tulutult.

Lynch ütles 2012. aastal ühes intervjuus, et alati on midagi, millele ta ei ole veel jõudnud mõelda ja võib-olla tehakse see projekt ka lõpuni.

Allikas: Gamesradar.com