Yoko tunnistab, et kaotusvaluga toimetulemine on olnud tema jaoks keeruline: "Täna tean, et pidin saama ise nii vanaks – nelikümmend –, kui oli isa meie seast lahkudes, et hakata üldse rohkem otsa vaatama elu tumedamatele värvidele, mis surusid mu veidi enam kui aasta eest põrandale."

"Avastasin ka, et ma ei olegi suutnud ega osanud oma kaotusvaluga varem tegeleda, seda endast välja lasta – olen seda lihtsalt 26 aastat edasi lükanud. Eks ma paljusid asju kas või seoses isa kaotusega surusingi enda sisse ja blokeerisin ära. Selline strateegia on mul olnud lapsepõlvest saati, et ükskõik kui raske on, ma pean liikuma edasi, olema tubli ja tegema oma asja."

Täna ilmus Urmas Alenderi raamat “A L E N D E R”. Monumentaalne teos toob 536-leheküljelise kunstiteosena lugejani Eesti rokkmuusika varalahkunud suurkuju elu ja loomingu unikaalsed materjalid. Raamat keskendub kronoloogiana Urmas Alenderi kogu loomeajale aastatel 1968–1994 ehk viieteistkümnendast eluaastast kuni lahkumiseni neljakümneselt.
Raamatu “ALENDER” koostajaks on laulja tütar Yoko Alender, kes kinnitab, et raamatu autoriks võib eksimata pidada hoopiski staari ennast:

“Urmas Alender (UA, nagu ta ise sageli kirjutades ennast tituleeris) arhiveeris pidevalt enda loomingut, koostas laulude ja luuletuste kogumikke, loetelusid jms. Arhiivi põhjal on UA loomingut avaldatud ja avaldatakse edasi ka pärast tema surma. Võib eksimata öelda, et ka selle raamatu autor on UA ise,” ütleb Yoko ja lisab, et on tänulik, et isa nii pedantselt hoolitses selle eest, et ta läbi loomingu ja arhiivi elaks edasi meie kõigi jaoks.

Unikaalseid ja muusikaajalooliselt väga erilisi materjale sisaldavas raamatus “ALENDER” on ligi viiskümmend meenutust kaasaegsetelt ja hilisematelt tema loomingu austajatelt, rohkesti seni ilmumata fotomaterjali arhiividest ja erakogudest, UA laulutekste, luuletusi, joonistusi, isiklike kalendermärkmike väljavõtteid ja ammendav UA laulude, luuletuste ja ilmunud loomingu loetelu.