1995. aastal andis printess Diana intervjuu BBC kanalile, mis jõudis igavesti kuningliku kroonikasse. Fakt on see, et see oli esimene kord, kui printsess rääkis ausalt ja avameelselt isikliku elu kriisist. Ta paljastas Charlesi salasuhet Camilla Parker-Bowlesiga ja tunnistas oma terviseprobleeme. Pärast neid paljastusi helistas Elizabeth II oma vanemale pojale ja nõudis paari lahutust.

"Sõltumatu uurimine on samm õiges suunas. See peaks aitama tuvastada tõde nende tegevuste taga, mis viisid Panorama intervjuu ja BBC töötajate tol ajal tehtud otsuste juurde," ütles William.

Printsessi vend krahv Spencer väitis, et Dianat intervjueerinud saatejuht Martin Bashir võltsis mitmeid dokumente ja eksitas teda. Väidetavalt teatati Dianale, et tema saatjaskond oli vandenõus ja kõik tuttavad olid teda reetnud. Sel ajal oli Diana haavatud psühholoogilises seisundis ja selline surve võis mõjutada tema otsust intervjuud teha.

Prints William kavatseb välja selgitada, kas tema ema tõesti survestati ja kas BBC kanali tippametnikud teadsid sellest. Kui need kahtlused leiavad kinnitust, nõuab kuninglik perekond süüdlaste karistamist.