Jõulukuu on HBO-s täidetud tähetolmuga. Kuu algab hinnatud draamasarjaga "Tavalised inimesed / Normal People", mis põhineb Iiri kirjaniku Sally Rooney bestselleriks saanud romaanil.

Ekraanile jõuab ka sarja "Eufooria / Euphoria" eriosa, mille peaosas on Emmy’ga pärjatud Zendaya. Lisaks näeb Meryl Streepi populaarse kirjaniku rollis HBO Max komöödiadraamas "Las nad lobisevad / Let Them All Talk".

Kõikidel lisanduvatel sarjadel ja filmidel on nii eesti- kui venekeelsed tõlked.

1. TAVALISED INIMESED / NORMAL PEOPLE

HBO dokumentaalfilm, esilinastus 3. detsembril. Enam kui 30 aasta jooksul on viljakusravi arstina tegutsev Quincy Fortier kasutanud oma spermat patsientide munarakkude viljastamiseks. Tänaseks on see tegevus avalikuks saanud ning arsti bioloogilised järeltulijad püüavad mõista toimunu tagamaid ja omaenda identiteeti.

2. MIRAMARI MÕRVAD / THE MIRAMAR MURDERS

HBO dokumentaalfilm, esilinastub 4. detsembril. Olmo Figueredo poolt loodud ja lavastatud kuueosaline tõsielusündmusi kajastav krimisari uurib 25 aastat kestnud juriidilise vaidlusega seotud erakordseid asjaolusid, mis keerlevad ümber 1994. aastal Miamis toimepandud kolmikmõrva. 2016. aastal andis kohtunik korralduse juhtum sulgeda, tuues põhjenduseks algselt esitatud tõendite vähesuse ja uurimise pinnapealsuse. Selle otsuse tulemusel seisab Ibar silmitsi ülesandega koguda enam kui miljon dollarit, et katta õigusabiga seotud kulutused.

3. EUFOORIA / EUPHORIA

Sarja eriosa, esilinastub 7. detsembril. Sarja eelnevas osas jättis Jules Rue rongijaamas maha ning nüüd jälgib "Euphoria" esimene eriosa pealkirjaga "Trouble Don't Last Always" Rue’d (keda kehastab Emmy’ga pärjatud Zendaya) jõule tähistamas. Eriosa stsenaristiks ja lavastajaks on sarja autor Sam Levinson ning lisaks kohtub vaataja esimesest hooajast tuttava Colman Domingoga. Sarja esimene hooaeg on juba Telia HBO keskkonnas näha.

4. LAS NAD LOBISEVAD / LET THEM ALL TALK

HBO Max film, esilinastub 10. detsembril. Draamakomöödia keskmes on tunnustatud kirjanik (Meryl Streep), kes võtab koos vanade sõpradega (Candice Bergen ja Dianne Wiest) ette reisi, et pisut lõbutseda ja ravida vanu haavu. Seltskonnaga liituvad ka kirjaniku õepoeg ja kirjastuse agent (Gemma Chan), kelle eesmärk on uue romaani sisu kohta võimalikult palju teada saada.

5. ALABAMA MADU / ALABAMA SNAKE

HBO dokumentaalfilm, esilinastub 10. detsembril. Dokumentaalfilm viib vaataja 1991. aasta 4. oktoobrisse, kui Scottsboro linnas Alabama osariigis USAs registreeriti vägivaldne kuritegu. Nelipühi kiriku pastorit Glenn Summerford’i süüdistati katses mõrvata oma abikaasa lõgismaoga. Uurimise üksikasjad ja kohtuprotsess on Apalatšide mäestiku lõunaosa painanud aastakümneid. Dokfilmis astub üles ajaloolane ja folklorist Thomas Burton, kes on terve elu uurinud nelipühilastest maokäsitlejate kultuuri, uskumusi ja pärimusi, maalides gootiliku portree Summerfordist ja deemonite väljaajamisest rääkivast loost.

6. KÕRVALSEISJA PILK / OUTLIER

Esilinastub 27. detsembril. Sari jälgib Londonis tegutsevat noort teadlast Maja Angelli (Hanne Mathisen Haga), kes on pühendunud sarimõrvarite profileerimisele, soovides luua analüütilist meetodit raskete kuritegude ennustamiseks. Kuuldes oma kodulinnas toime pandud noore naise mõrvast, otsustab ta Norra metsade vahele saami rahva sekka tagasi pöörduda, eesmärgiga liituda uurijate rühmaga ja mõrvar tabada. Mõrvarit jälitades ja tema järgmist käiku ette aimates on vaja mõelda nagu kurjategija ning selle käigus peab Maja silmitsi seisma ka omaenda deemonitega.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid