Karin räägib Kinoveebile, kas ja kuidas on pandeemia tema tööelu mõjutanud, missugustest rollidest ta unistab ning millistes lavastustes näitlejat peagi näha saame.

Karinit tunneme teatrilavadelt, kus ta on läbi aegade mänginud suurepäraseid rolle. Näitleja on varasemalt töötanud Rakvere teatris ja Vanemuises ning praegu on ta Endla teatri koosseisuline näitleja. Lisaks on Karin teinud palju meeldejäävaid rolle ka filmides ja teleseriaalides. Filmis „Pangarööv" mängis ta Milvi tegelaskuju, teleseriaalis „Riigimehed" õpetajat ning filmis „Pilvede all" astus ta üles kui ootamatult välja ilmunud neljas õde. Filmis oli Karinil suur roll kanda, sest mängida tuli kelmi, kes ihales kuuluda täiuslikku pereellu. Samanimelise teleseriaali uutes osades seda tegelast kahjuks näha ei ole. „Tema elab rahulikult ja loodetavasti õnnelikult Soomes edasi," lisab Karin.

Neljanda õe hingeelu

Näitleja mängis „Pilvede all" filmis neljandat õde Irist ning Karinile jäi kogu projektist hea mälestus. „See oli huvitav tegemine ning kolleegid olid toredad. Paljudega ma polnud töö mõttes varem kokku puutunud ja see aitas kaasa mu rollile, sest Iris oli ka kõigile teistele tegelaskujudele võõras," kirjeldab Karin. Aastate jooksul on tegelastel juba väljakujunenud omavahelised suhted ning koos töötades oldi väga loomulikud. „Mul tekkis korraks reaalselt ka tunne nagu minu tegelasel Irisel, et tahaks samuti sellisesse perre kuuluda. Iris proovis ka oma olemasolu õigustada ja teistele meeldida," lisab Karin. Sarjade ja filmide võtted on alati ajaliselt väga piiratud ning ümbertegemise aega ei jää, teatris on aga teisiti. „Mul on tihti enda rollidega raske rahule jääda ja seda eriti filmis või teleseriaalis, teatris saab vigade parandusi teha," räägib näitleja.

Töö jätkub, aga kas jõutakse ka finišisse?

Kui praegu on Harjumaal ja Ida-Virumaal kehtestatud piirangute tõttu teatrid suletud, siis Pärnu Endlas saavad näitlejad oma tööga jätkata. Hetkeolukorra üle Karin kurta ei saa ning pigem leiab näitleja, et on õnnelikus seisus. „Laiemalt läheb mul nagu kõigil eestlastel. Veel on õnn tööd jätkata, kuigi tunne on ikka, et ei tea, kas finišisse ikka jõuan. Olen rõõmus nende julgete vaatajate üle, kes meid oma kohalolekuga vajalikuks teevad," räägib näitleja. Kuid siiski tunneb Karin, et erinevus tööelus enne pandeemiat ja praegu siiski eksisteerib. „Vahe on tunda etendustel, kuna inimesi on vähem, aga proovid on ikka nagu alati. " lisab näitleja.

Mälupilt flanellsärgis vanaisast

Karin otsib väljakutseid ning unistab rollidest, mis ei sünniks nagu möödaminnes, vaid nõuaksid eneseületamist ja sunniksid pingutama. Uues teleseriaalis „Tulejoonel" mängis Karin pommimehe (Marko Matvere) naist Ernat. See oli üsna teistmoodi roll. „Uus olukord ja uus roll, mängisin keerulise iseloomuga mehe naist, kes on vastuoluline, ei noor ega vana ning ei terve ega ka päris haige. Erna üritab pere jaoks tugev olla, aga samas vajab ise abi. Ta on lohutaja, aga ka kannataja. Eks see olukord rullub tema ees ootamatult lahti ja seetõttu ei ole tal mahtigi oma puusavalu tunda," räägib Karin.

„Tulejoonel" sari on inspireeritud aastaid tagasi päriselt toimunud pommimehe tegevusest Lasnamäel ning Karin tõdes, et mäletab toonast sündmust hästi. „Mälupildis oli ta nagu flanellsärgis vanaisa, kelle välimus ei reeda kuidagi tema tegevust. Õõvastav kontrast. Seriaalis on ta karmim tüüp," kirjeldab näitleja.

"Tulejoonel"

Näitleja jaoks oli suurim väljakutse selle rolli juures see, kuidas tegelaskuju sisemine segane olukord nii lühikese eetriajaga vaatajale edasi anda. Võtteplatsil käis tihe koostöö Marko Matverega ning Karini meelest sujus kõik hästi. „Markoga puutusin kokku kunagi "Ohtliku lennu" seriaalis mängides, aga see oli juba väga ammu. „Tulejoonel" võtted sujusid minu meelest viljakalt ja naljakalt, vaatamata loo tõsidusele," kommenteerib Karin.

Proovid täies hoos

Karinit saame lähiajal näha peamiselt Endla Teatri lavadel, kus tal on mängida neli lavastust, üks muusikal ning ühe lastelavastuse proovid veel käivad. Näitleja astub üles lavastuses „Kõik naistest", „Daamid", „Nagu süldikeeduvesi", „Vaade sillalt" ning Vanemuise Teatris muusikalis „Nunnad hoos". Proovid käivad ka lastetükiga, mis on mõeldud päris pisikestele ja mille nimeks on „Üks rohutirts läks kõndima". "Tulejoonel" seriaali saab vaadata Elisa Huubist.