Teisipäeval piiras Leedu migratsiooniosakond välisministeeriumi taotlusel Venemaa esineja Leetu tuleku, lisades ta musta nimekirja, teatas siseministeeriumi pressiteates. Keeld jõustub 19. jaanuaril.

Välisministeerium ütles varem, et Kirkorov esines Krimmis, õigustades sellega Venemaa poolsaare ebaseaduslikku aneksatsiooni Ukrainas. Mitu tema kontserti oli plaanis ka selle aasta juunis nii Vilniuses kui ka Klaipedas.

"Krimmi anneksatsiooni avalikult õigustavaid esinejaid ei tohiks sallida üheski demokraatlikus riigis. Selliste avaliku elu tegelaste suhtes on meil ühemõtteline hoiak, seega polnud Kirkorovi lisamisel musta nimekirja mingisugust kahtlust,” ütles siseminister Agne Bilotaitė pressiteates.

Esmaspäeval palus välisminister Gabrielius Landsbergis siseministeeriumil ja migratsiooniosakonnal lisada Kirkorovile, kes on Vene-Bulgaaria topeltkodakondsusega, sissesõidukeel Leetu.

Seejärel ütles minister, et tuntud esineja, kellel on Leedus märkimisväärne fännibaas, külastas korduvalt annekteeritud Krimmi poolsaart ja „eitas teadlikult Ukraina territoriaalset terviklikkust ja suveräänsust ning põhjendas seega kaudselt Venemaa Föderatsiooni agressiivset tegevust”.

"Me kaalume süstemaatiliselt kõiki andmeid, mida Venemaa püüab kasutada oma välispoliitika edendamiseks ja Leedu inimeste mõjutamiseks," ütles Landsbergis.