"Täna on teie ees 79 ja pool aastat vana mees, habras hing, kes on peaaegu 80-aastane," ütles advokaat Jay Prober Kanadas Winnipegi kohtule, kui Nygard ilmus videoühenduse vahendusel suurele ekraanile. "Kogu koroonapandeemia ajal tema vanglas hoidmine pole midagi muud kui surmaotsus ning see on julm ja ebatavaline karistus," lisas advokaat.

Märkused tehti Manitoba kohtus kahepäevase kautsjoniistungi alguses, et teha kindlaks, kas Nygard vabastatakse, kuni ta mõistetakse päriselt süüdi kümnete tüdrukute ja naiste seksuaalse väärkohtlemise eest.

Kanada peaprokurör, keda esindab Scott Farlinger, on kautsjoni kehtestamise vastu.

Pärast seda, kui FBI tegi möödunud aasta alguses reidi Nygard Internationali Times Square'i kontorites, astus ta pankrotiavalduse esitanud kunagise rõivamärgi esimehe kohalt tagasi.

Nygard palus kirjalikult end vabastada, sest ta olevat allergiline suhkru ja n-ö valgete süsivesikute vastu. Muu hulgas on ta sunnitud detsembri algusest alates elama suletud vanglas.

Manhattani föderaalprokuröride sõnul uimastas ja vägistas Nygard 14-aastasi tüdrukuid, et rahuldada peaaegu igapäevast seksiisu.

New Yorgi lõunaringkonnas esitatud süüdistuse järgi jahtis ta pidevalt uusi ohvreid, korraldades oma hellituspidusid Californias, Bahama saartel ja Kanadas, kus tema sõbrannad otsisid järgmist võimalikku sihtmärki.

Vähemalt 50 naist on Nygardi kohtusse kaevanud, väites, et ta kuritarvitas neid seksuaalselt.

Kaks tema poega väitsid tsiviilhagis, et ta palkas naissoost saatja nende vägistamiseks, kui nad olid alaealised.

Teine poeg Kai Bickle ütles, et pöördus isa vastu ja alustas ametivõimudega koostööd pärast seda, kui sai teada, et isa käitus ühe kaheksa-aastase tüdrukuga sobimatult.

Nygard on kõik süüdistused ümber lükanud.