Sel neljapäeval toimub Eesti Muusikaauhinnad 2021 gala. Juba kolmandat aastat valmivad auhinnad Tauno Kangro skulptuuristuudios. Naisefiguur, keda on hellitavalt kutsutud nii muusaks kui ka muusika EMA-ks on igal aastal uue instrumendiga.

Varasemalt on auhinnakuju olnud nii viiuldaja kui ka saksofonist. Seekord on pronksi valatud taiesel käes flööt. Edukaimad artistid saavad ansambli jagu kujusid oma riiulile panna ning aastate pärast moodustada auhindadest suisa orkestri.

Vaata intervjuud!

Eelmisel kõlasid mitmed "boo-d" ja vilinad, kui Kangro laval auhinda üle andis. Õli viskas tulle ka muusik Vaiko Eplik.

"Mul on veel üks põhjus, miks on mulle on pigem kergendus auhinnast pääseda. Mul on väga ilus kodu. Sellest aastast teeb aga auhinnad Tauno Kangro. Ma tahaks öelda, et Kangro ei ole skulptor. Isegi, kui temast paremat skulptorit Keskerakonnas ei ole. See ei ole kunst!" paugutas Eplik, kes oli aasta meesartistide nominentide seas ning andis intervjuu Kanal 11-le.

"Mul on väga hea meel, et minu koju sellist asja ei tule. Ma loodan, et järgmisel aastal on meil jälle ilusad Eesti muusikaauhinnad, sest linnapildis peame me selle venna käkerdisi nägema niigi kogu aeg," põrutas Eplik otse-eetris.