Eelmisesse aastasse mahtusid veel ka „Lahutus Eesti moodi" teise hooaja filmimine ning mängufilmi „Soo" võttepäevad. Graafik on olnud kindlasti tihe ja omamoodi pingeline. Uurisime Martinilt, kuidas ta ise aastaga rahule jäi ning millist tagasisidet juba tehtud projektid saanud on. Stsenarist räägib loomulikult ka põnevatest uutest projektidest, mis sel aastal ees ootamas on.

Kaunis talv pakub rõõmu ja silmailu

Uus aasta on alanud Martini sõnul väga hästi, sest selle aasta talv on lausa imeline. Stsenarist naudib seda, mida loodusel pakkuda on ja veedab palju aega õues. „Aastavahetus möödus rahulikult pereringis, olen üsna palju looduses käinud ja toas passimisele vaheldust otsinud. Hea meel on tõelise talve üle, mis lõpuks terve selle pandeemiat täis aasta puhta valge vaiba alla pühkis," kirjeldab Martin.

Kui vaadata tagasi Martini tegusasse 2020.aastasse, saame loetleda üles päris mitu projekti, mis sel aastal ilmavalgust nägid. „Pandeemia segas küll pidevalt kaarte, aga kokkuvõttes võib öelda, et sai õnneks planeeritud asjad kõik ära tehtud," räägib Algus. Kõik justkui loksus paika ning projektid pandeemia tõttu ära ei jäänud. „Kuigi draamasari "Valguses ja varjus" pandi esimese karantiini ajal seisma, saime sarja veidi hiljem kahe pandeemialaine vaheajal kenasti üles filmida. Samuti läks ka meie uue mängufilmi "Soo" võtetega, mis jäi suhteliselt ohutusse perioodi. Õnnesärgis oli ka sari "Lahutus Eesti moodi", millel filmisime sellel aastal teist hooaega, see sai tehtud ilma koroonahäireta. Küll aga uue põnevussarja "Tulejoonel" võtetega meil enam nii hästi ei läinud. Pidime haigestumise ja kontaktsete tõttu palju pingelisemates oludes töötama," räägib Algus. Õnneks sai meeskond ka selle sarja puhul tänu plaanide ümber tegemisele võtted edukalt tehtud.

Sarjad said väga sooja tagasisidet

Praeguseks on Martini stsenaariumi põhjal filmitud Elisa originaalsari „Valguses ja varjus" publikule kättesaadav juba kolm kuud ning stsenarist on vaatajate poolt juba ka tagasisidet kuulnud. Verivärske „Tulejoonel" sari veel aga kogub tuntust ja vaatajate kiidusõnu. ""Valguses ja varjus" on saanud väga positiivset tagasisidet. "Tulejoonel" on praegu veel nii uus sari, et polegi palju tagasisidet saanud, aga olen siit-sealt ikka ka positiivset kuulnud. Plahvatusohtliku teema kõrval on selles sarjas ka haruldaselt palju Eesti tippnäitlejaid koos, neid on seal põnev erinevates kombinatsioonides suhtlemas näha. Olete näiteks varem näinud, kuidas Peeter Oja tooli külge seotud Marko Matveret piinab? Režissöör Ergo Kuld on meie meeskonnaga tõsiselt asja kallal ja kõik sarjas toimuvad plahvatused tuli reaalselt korraldada. See oli tiimile mitmes mõttes väga keeruline väljakutse," räägib Algus. „Tulejoonel" sarja uued osad laekuvad hetkel nädalase vahega Elisa Huubi, vaatamisküpsed on praeguseks viis osa kuuest. „Meie mastaape arvestades on see sari üsna suurejooneline ettevõtmine, toimub plahvatusi ja tagaajamist, näeme uudseid tegelaskujusid, pinge kruvib tõusvas joones kuni viimase plahvatuseni välja," soovitab Algus sarja kõigil vaadata.

Karantiin ja vaba aeg aitasid raamatu poeriiulitele

Veel üks Martin Alguse suurprojekt nägi ilmavalgust novembris. „Mu raamatus "Tagamaa" on kümme juttu: seal on inimlikku draamat, on põnevust ja huumorit, aga ka loodusetunnetust, mis viib kaasa kuskile, kuhu saab ainult läbi kirjanduse. Neid jutte olen kirjutanud pikema perioodi jooksul, vanim lugu on juba üle kümne aasta tagusest ajast. Lõpliku lihvi said lood aga kevadel koroonapausi ajal, kui võtted seisma pandi ja tekkis natuke vaba aega. Üks lugu "Tagamaa" kogust on otseselt koroonaajast mõjutatud, selles loos pääseb rändloomaaiast välja lõvi ja terve väikelinn on korraga hirmust halvatud, kuni ohtlikku looma taga otsitakse. See on korraga põnev ja halenaljakas vaste koroonakriisile, milles nakkuse asemel kardetakse ohtlikku kiskjat," kirjeldab Algus.

Uudishimu tuleviku ees

2021. aasta tõotab tulla uute tuulte ja põnevate projektidega nii vaatajate kui filmitegijate jaoks. „Tegeleme hetkel mitme mängufilmi ettevalmistamisega. Kevadel algavad komöödia "Jahihooaeg" võtted - see on üks parajalt pöörane naistekomöödia kolmest omadega ummikusse jõudnud sõbrannast. Suve jooksul kavatseme üles võtta ka teise komöödiafilmi, milleks on "Suvitajad". Filmi aluseks on Juhan Smuuli legendaarne jutustus, mille järgi vändati 1978. aasta kultuskomöödia "Siin me oleme".