Seni pole surma põhjust avalikustatud. Tysoni karjäär kestis pea seitse aastakümmet. Muuhulgas võitis ta ka 1974. aasta filmis „Miss Jane Pittmani autobiograafia“ näitlemise eest kaks Emmyt.

Temast sai ka esimene mustanahaline naine, kes oli 1960ndatel telesaates East Side / West Side peaosas. 2016. aastal sai Tysoni presidendilt vabadusmedali ning tollane USA president Barack Obama ütles, et lisaks suurtele saavustustele näitlejana on ta kujundanud ka ajaloo kulgu.

Tyson keeldus mustanahaliste naiste stereotüüpsetest rollidest, nõustudes mängima ainult tugevaid, positiivseid tegelasi.

"Olen korraldanud Miss Tysoni karjääri üle 40 aasta ning iga kord oli see õnnistus ja rõõm omaette," ütles tema mänedžer Larry Thompson neljapäeval oma surmateates. Tysoni mälestusteraamat "Just As I Am" ilmus teisipäeval.

Cicely Tyson sündis New Yorgis Harlemis ning ta oli kasvatatud väga usklike vanemate poolt.

Pärast seda kui ajakirja Ebony moetoimetaja Tyson algas naiselt modellikarjäär. Aastaks 1957 tegutses ta off-Broadway lavastustes ja saavutas väikseid rolle mängufilmides.

Oprah Winfrey lausu Tysoni kohta järgmist: "Ta kasutas oma karjääri mustanahaliste inimlikkuse valgustamiseks. Mängitud rollid peegeldasid tema väärtusi, ta ei teinud kunagi kompromisse."