Linnavalitsuse otsus põhineb Jaak Joala lese Maire Joala palvel. „Tegin tänasel istungil sellise ettepaneku, kuna mingit selgust on vaja. Otsustasime, et seni, kuni pole selged kõik juriidilised küsimused seoses autoriõigustega, on mõistlik tulla Maire Joalale vastu ja kuju kinni katta," ütles Viljandi linnapea Madis Timpson Viljandi linnavalitsuse pressiteates.

Jaak Joala monumendi eksponeerimine lõpetatakse hiljemalt homme lõunaks.

Linnavalitsus esitas täna ka lepingust taganemise hoiatuse MTÜ-le Meie Viljandi. „Leiame, et lepingut pole seni korrektselt täidetud, sest kõiki vajalikke kooskõlastusi Jaak Joala kuju eksponeerimiseks pole linnale üle antud," ütles Timpson.

„Seega otsustasime, et anname täna MTÜ-le sellest kirja teel märku," ütles Timpson. Ta lisas, et loodetavasti on läbirääkimised MTÜ Meie Viljandi ja Maire Joala vahel edukad ning peagi jõutakse mõistliku lahenduseni.

30. detsembril püstitatud Jaak Joala kuju on palju poleemikat tekitanud, kuna nii fännide, laulja esimese abikaasa Dorise ja lese Maire sõnul ei vasta selle tulemus Joala pärandile. Maire Joala saatis Viljandi linnavalitsusele hagihoiatuse ning nõudekirja, nõudes ausambalt Joala sümboolika eemaldamist hiljemalt 18. jaanuariks.

Algselt anti Viljandi linnavahetuses toimunud istungil nädal aega Jaak Joalaga seotud MTÜ-le Meie Viljandi kokkulepete sõlmimiseks laulja nimepatendi omaniku Maire Joalaga. Ausammas, mille püstitamise algatas MTÜ Meie Viljandi juhatuse esimees, Viljandi linnavolikogu liige Harri Juhani Aaltonen (Isamaa), on kaasa toonud linnaelanike ja kunstiekspertide vastakad kommentaarid. Monumendi autor on skulptor Mati Karmin.

Hiljem on Joala eeskujul kerkinud Viljandisse ka Üllar Jörbergi ja Vello Orumetsa kujutised.