Dustin Diamon mängis ka eestlaste seas tuntud telesarjas "Päästja koolikell" tobukesena tuntud Samuel "Screech" Powersit.

Tema esindaja sõnul suri Diamond esmaspäeva hommikul, kirjutas TMZ. Tema olukord on viimase nädala jooksul tugevalt halvenenud. Ta võeti ka hingamisaparaadi pealt maha, et talle hospiitsis ravi pakkuda. Tema tüdruksõber oli tema kõrval, kui Diamond suri.

Alles kaks nädalat tagasi kirjutati, et ta käib neljanda staadiumi vähi tõttu kemoteraapias. 44-aastase Dustin Diamondi esindaja sõnul oli tal vähk üle terve keha ning käis juba praegu kemoteraapias, et haiguse vastu võidelda. Teadaolevalt avastas mees esimese kühmu enda kõrilt, mille järel ta haiglasse pöördus ja kus olukorra tõsidus teatavaks sai, vahendas TMZ.

Peale selle on Diamondil ka vöötohatis, mis on viirushaigus. Vöötohatist põhjustab sama viirus (Herpes zoster), mis põhjustab tuulerõugeid ning mis kuulub huuleohatist põhjustava viirusega samasse viiruste perekonda (vt herpesviirused). Nakatumine toimub naha ja limaskestade kaudu. Viirus tungib mööda närviteid närviganglioni, kus ta sealtpeale elutseb.

Dustin Diamond viidi Florida haiglasse jaanuari alguses, kuna kurtis üle keha olevate valude üle. Juba enne diagnoosi kahtlustati näitlejal vähke, kuna rinnavähki suri mõni aeg ka tema ema.

Ühe esimesena jättis Diamondiga hüvasti koos temaga komöödiasarjas kaasa teinud Mark-Paul Gosselaar, kes mängis sarjas Zack Morrist.

"Tõeliselt kurb oli kuulda Dustin Diamondi lahkumisest, tõeline komöödiageenius. Minu kaastunne tema perele ja sõpradele. Vaadates tagasi meie koostöötatud ajale jään ma igatsema neid tooreid, geniaalseid sädemeid, milleks tema vaid suuteline oli. Koogiga sulle näkku, mu sõber," kirjutas Gosselaar Twitteris.