2020. aasta augustis tulid tuhanded inimesed üle Valgevene protestima riigi üldvalimiste tulemuste vastu ja nõudsid riigis muudatusi. Valgevenes on olnud protestide tõttu segased ajad juba paar kuud, millest suur osa on suunatud Valgevene rahvusringhäälingule BTRC.

Selleks, et riik saaks osaleda Eurovisionil, peab riigi üks ringhäälinguorganisatsioonidest olema Euroopa Ringhäälingute Liidu (EBU) täisliige. Ainus erand on Austraalia SBS.

Protestijad nõuavad, et EBU eemaldaks BTRC Eurovisionilt. Hiljuti teatas The Belarusian Telegraph, et Valgevene Kultuuri Solidaarsuse Fond (BCSF) on palunud EBU-l eemaldada BTRC liikmelisuse. Kui seda ka tehtaks, ei saaks BTRC osaleda enam Eurovisioni lauluvõistlusel.

Valgevene Kultuuri Solidaarsuse Fondi asutas 2020. aasta oktoobris internetiportaali TuzinFM.by. poolt See on organisatsioon, mille peakontor asub Eestis ja mille eesmärk on toetada Valgevene kultuurirahvast.

"Täna ei ole ringhäälinguorganisatsioon meedia, vaid pigem ühiskonnas pidevalt õhutatud poliitilise surve ja propaganda vahend. Nad vallandavad oma töötajad päeva pealt ja rikuvad lepinguid kodanikupositsiooni väljendamiseks. Ja neid, kes endiselt tööle jäävad, hoitakse surve ja hirmu all ”.

Ta toob välja olukorra, mis on seotud VALiga, ansambliga, kes pidi enne selle leppe tühistamist esindama Valgevenet Eurovisionil 2020. BTRC teatas, et nad ei saada neid enam aastal 2021, öeldes: "Kollektiivil VAL puudub südametunnistus."