Peaminister Ivo Linna - armastatud muusik on varemgi tõdenud, et teda on mitmel korral poliitikasse üritatud meelitada, kuid seni tulutult. Arvestades, kui popp Ivo kaasmaalaste seas on, siis ta ei tohiks poliitikas leppida mitte millegi vähesema kui peaministri kohaga.

Ja kui Iffil ei peaks mingil põhjusel nii vastutusrikka ametikoha täitmiseks aega või tahtmist olema, võib kaaluda ka animakangelast Vanameešt, kes on alati hiilanud oma elutarkuse ja hea strateegilise mõtlemisega.

Ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Grete Kuld - Eesti üks populaarsemaid suunamudijaid suudaks Eesti riigile teha ülipopulaarse Instagrami lehekülje. Firmad maksaks aina raha, et oma tooteid reklaamida ja riigi rahakassa aina täituks.

Haridus- ja teadusminister Stig Rästa - kui Stig teeks igast õppeainest selliseid lugusid nagu ülipopulaarne "Hambapesulaul", võikski kõik Eesti õpilased koguaeg koduõppel olla.

Justiitsminister Robert Sarv - kõikide kiusatud kuulsuste kaitseingel saaks nõudekirjade koostamisest natukene puhkust.

Kaitseminister Jaagup Kreem - kes siis ei teaks hittlugu "Ajateenija"? See peaks olema piisav, et kaitseministriks saada.

Keskkonnaminister Liis Lemsalu - Liis on kindlasti Eesti üks südamlikemaid staare ning nii malbe olemisega, et tema ei jätaks ühtegi looma ega taime kaitseta. Seda tõestab ka tema ühe viimase hiti "Halb või hea" muusikavideo, mis on väga looduspärane.

Kultuuriminister Koit Toome - kui Tanel Kiik ja Keskerakond arvasid, et Koit oleks just sobiv isik sellele ametikohale, siis ei hakka me vastu vaidlema.

Maaeluminister Lenna Kuurmaa - mõned aastad tagasi Setomaale maakodu ostnud ja lõpuks sinna kolinud lauljatar on arvatavasti selle ajaga kogunud endale piisavalt teadmisi, et selles ametis edukas olla.

Majandus- ja taristuminister nublu - ega igaüks ei oska meist nii majandada, et endale isiklikku saart lubada. Ja seda, et menuräppar nublu süda valutaks meie kõigi majanduskasvu eest, tõestavad ainuüksi tema laulu "Laiaks lüüa" sõnad:

"Annaks jumal meile leiba mida süüa
Ja veidi plekki sinu peale laiaks lüüa
Mul on täna plekki sinu peale laiaks lüüa
Ma tean sa tahad prille, aga neid ei saa ma müüa"

Rahandusminister Mihkel Raud - kui Eestis teenib üks kirjanikust saatejuht kuus 10 000 eurot, siis see on selge märk, et mees oskab rahaga hästi ümber käia.

Riigihalduse minister Mallukas - kui koroonakriisi ajal sai riigihalduse ministri ülesandeks isikukaitsevahendite muretsemine, siis kes teaks (tasuta) kaupade küsimisest rohkem kui mõni blogija? Kolme tütre emana on Mallukal kindlasti ka piisavad oskused, et ministeeriumi juhtida.

Siseminister Meelis Lao - kuna viimasel ajal on 90ndate trendid taas moodi tulnud, siis kes oleks parem siseminister kui väidetav endine allilmaliider Meelis Lao.

Sotsiaalkaitseminister Getter Jaani - kui keegi üldse suudab kõikide Eesti inimeste sotsiaalmured enda kanda võtta ja ära lahendada, siis on see meie nunnu lauljatar Getter Jaani. Kuna Getteri onu Kristian Jaani peab hetkel siseministri ametit, on tal ka alati hea poliitnõuandja perekonnast kohe võtta!

Tervise- ja tööminister Urmas Sõõrumaa - tuntud ärimees on varsti juba kümme aastat olnud muutunud mees, kes käib joogareisidel ja tegeleb oma energiaga. Kindlasti viiks ta kogu riigi tšakrad paika. Samuti on tegemist Olümpiakomitee presidendiga.

Välisminister Trad.Attack! - kui üle kümne aasta tagasi räägiti tüdrukutebändist Vanilla Ninjast kui Eesti Nokiast välismaal, siis viimased viis aastat pidavat Trad.Attack! seal pidevalt "laineid lööma".

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid