Peeter Oja andis enda mõttekäigust teada Facebookis, öeldes, et Eesti rahvas peaks olema õnnelik, et talle ministriks saamise võimalust ei pakutud.

"Kahjuks on mul rumal harjumus võõraid numbreid mitte vastu võtta (kuigi on olnud ka erandeid). Ma kahtlustan, et üheks vastu võtmata kõneks jäi ka Tanel Kiige oma. Ma oleks kindlalt öelnud "jah". Oi, poisid-tüdrukud, seda pulli te ei oleks tahtnud näha, mis siis oleks Eesti kultuurimaastikul toimuma hakanud. Nii mõnigi muuseumi vokk ja kapp oleks ühte heitnud, nii mõnigi tants oleks etenduskunstist unistama jäänudki ja nii mõnigi teater oleks keldrist harjakappi tõstetud. Jah, meie rahvast on (vaatamata raskustele) siiski ka saatuse poolt hoitud," andis Oja sotsiaalmeedias teada.

Endine rannavõrkpallur Rivo Veski pakub Peeter Oja postituse kommentaariumis, et uute ministrite valik peaks toimima nagu Eesti Laul. "Eelvoorus saadavad kõik soovijad kasseti, nende hulgast valitakse mingi ports kandidaate välja ja siis juba poolfinaalid jne. Eesti otsib ministrit. Mõtle kui tore, näeks jälle vanu tuttavaid Kasatsoki Jürkat ja teisi tegelasi," sõnas Vesik.

Näitleja ja reformierakondlane Madis Milling leidis aga, et õnn jooksis Peeter Ojast mööda.

Jaanuari keskel, kui hakati kokku panema Kaja Kallase valitsust, otsisid Kesk- ja Reformierakond ministriametitesse sobivaid inimesi. Praegune valitsus oleks kindlasti teistsugune, kui nii mõnigi inimene oleks pakutud portfelliga nõusse jäänud. Näiteks oleks kultuuriministri ametis mitte Anneli Ott, vaid Koit Toome, kirjutas Eesti Päevaleht.

„Jah, selline pakkumine tehti küll,” rääkis Toome autos vastu võetud telefonikõnest. Helistati Keskerakonnast ja pakuti võimalust hakata kultuuriministriks. „Päris ootamatu oli,” nentis laulja.

Helistajaks oli Keskerakonna juhtkuju sotsiaalminister Tanel Kiik. „Võtsime erakonnaga teadlikult lähenemise, et mõtleme kastist välja,” põhjendas Kiik Toomele tehtud pakkumist.

Koit Toome lükkas pakkumise siiski tagasi. „Korraks võtsin ka mõtlemiseks aega, et pere ja tuttavatega arutada,” meenutas menukas muusik ning lisas, et otsustas lõpuks siiski pakkujat komplimendi eest tänada ning senist karjääri jätkata.