Jaak Johansoni surmast teatas Johansonide perebänd sotsiaalmeedias.

Muusik Jaak Johanson postitas 2019. aastal sotsiaalmeediasse kurva uudise, milles paljastas, et on haigestunud vähktõppe — Johanson avastas, et põeb ägedat leukeemiat.

Jaak lõpetas Tallinna riikliku konservatooriumi lavakunstikateedri 1982. aastal. Oli 1987 üks Eesti-Iiri sõpruspäevade eestvedajatest. Ta moodustas koos vendade Antsu ja Mardiga ning õe Kärdiga ansambli Johansonid. Ansambel andis välja albumid "Põhja vahemäng" (1993), "Päevakera" (2000) ja "Külm" (2012). Ta oli abielus pärimusmuusiku Krista Citra Joonasega. 2010. aastal sai ta presidendilt Valgetähe IV klassi teenetemärgi.

Enamvähem aasta tagasi, vahetult enne su 60-ndat sünnipäeva, avastati sul verevähk. Ja sa kirjutasid oma sotsiaalmeedia kontol sulle omasel poeetilisel moel, et äge leukeemia kutsus sind tantsule. Miks sa pidasid vajalikuks seda infot maailmaga jagada?

"Nii oli. Ma mõtlen nii, et kui inimene on juba valinud sellise tee - ma ei tea, kas inimene valib kutsumuse või kutsumus valib inimese -, aga kui sa oled selles mängus n-ö avaliku elu tegelane, siis pole mõtet peitu pugeda nende asjadega, mis sinuga elus toimuvad. Ja sa ei jõua ega ka pea kõikidel tänavanurkadel sõpradele ja tuttavatele seletama, mis sinuga on," rääkis Johanson oma viimases intervjuus.