Evansi Facebooki konto suleti detsembris, aga ta jätkas oma ideede levitamist Instagramis. Kokk juhtis Austraalia kokasaadet "My Kitchen Rules" kümme hooaega, kirjutas BBC.

Aga ta on viimastel aastatel muutunud väga vastuoluliseks, kuna jagab jätkuvalt ümberlükatud teooriaid koroonaviiruse kohta, aga ka pseudoteadust dieetide ja vähiravi kohta.

Eelmisel novembril kaotas ta mitmeid sponsoreid, kui jagas meemi, mis kujutas neo-natsi sümbolit.

Facebook, mis omab Instagrami, teatas kolmapäeval, et Pete Evansi konto tuntud pildijagamise platvormilt on eemaldatud. Facebook ütles: "Me ei luba kellelgi COVID-19 kohta levitada valeinfot, mis võib otseselt ohtu seada inimese tervise, või teooriaid COVID-19 vaktsiinide kohta, mis on ümber lükatud meditsiiniekspertide poolt."

Evans, kellel oli Facebookis 1,5 miljonit ja Instagramis 278 000 jälgijat, jagas mitmeid ümberlükatud väiteid viiruse tõsiduse kohta, maskikandmise ja vaktsiinide teemal ning kõige selle seost 5G võrguga.

Praeguseks ei ole Evans konto eemaldamist kommenteerinud, kuid pärast Facebooki konto sulgemist sõnas ta, et tal on hea meel olla niivõrd olulise avaliku diskussiooni nagu sõnavabadus alustamise katalüsaatoriks.

Evans võib riigi tasemel selle diskussiooni küll käivitada, aga eraettevõttel nagu Facebook on õigus, mis iganes põhjusel, sulgeda kasutaja konto, kui firma seda vaid soovib. Puudutab rikkumine siis sõnavabadust, laimu või midagi kolmandat.