Eile teatas valitsus, et söögikohad võivad alates 3. märtsist avatud olla mitte kauem kui kella 18ni, misjärel jääb lubatuks vaid toidu kaasamüük. Kehtima jääb 50-protsendilise täitumuse reegel, mis tähendab, et toitlustusettevõtte müügi- või teenindussaalis tohib täidetud olla kuni 50 protsenti klientidele ette nähtud pinnast. Lisaks tuleb söögikohtades järgida 2+2 reeglit ehk liikuda kahekesi ja hoida teistega vähemalt kahemeetrist vahemaad. Piirang ei kehti peredele. Samuti tuleb söögikohtades liikudes kanda maski.

Avaldame Sten-Erik Jantsoni pöördumise Facebookis täies mahus:

Lugupeetud Vabariigi Valitsus ja Proua Peaminister!

Kahju, et Teile ei paku absoluutselt huvi ettevõtjate poolne nägemus tehtavatest piirangutest.

Ma olen päris kindel, et ma ei räägi ainult meie restoranide eest, vaid valdava enamuse eest, kes on tegevad Tallinna kesk- ja vanalinnas.

Olete meie tegevust piiranud pikalt. Jah, meile on oluline inimeste tervis! Seetōttu oleme järginud Teiepoolt kehtestatud reegleid! Oleme taganud piisava distantsi külastajate vahel, puhastame pindu, töötajad kannavad maski ning palume seda teha ka klientidel saalis ringi liikudes. Seda juba põhimõtteliselt 12 kuud! Miks on vaja meid veel piirata kellaajaliselt?!

Meie käibest moodustavad julgelt üle 90% igapäevastest klientidest just need, kes tulevad meie juurde nautima õhtusööki.

ME EI OLE SÖÖKLAD!!!

Meil ei ole kahjuks kellegile pakkuda, hommikul kella 06:00st kuni õhtul kella 18:00ni, head teenindust koos maitsva söögi- ja joogiga, sest kesk- ja vanalinnas valitseb päris korralik tühjus juba pikemat aega. Kui te pole tähele pannud, siis turiste ei ole ja kohalik mitte ei käi kohvikust restorani iga päev 9-17ni, vaid teeb tööd!

Miks ei võiks siis hoida söögikohti lahti näiteks 17-22ni, kui oleks meil kellelegi seda kõike ka pakkuda?! Või panna siis kõik kinni ja leida mõni toetusmeede, mis oleks ka meede.
Teie tegudes ja otsustes puudub absoluutselt igasugune loogika ja oma rumalusest hävitate eesti restoranikultuuri, mille pärast just paljud turistid ennast siiapoole läänemerd on aastaid sättinud ja mille nimel on tehtud rasket tööd, et olla eriline!

Selliselt lahmides ja läbimõtlemata tehtud otsused saavad saatuslikuks paljudele!
Kui Teie lemmikrestorani uks järgmine kord kinni on, siis võib vabalt juhtuda, et see ei avane enam kunagi! Palun mõelge nende otsuste peale, mille olete vastu võtnud. Pole kuskilt kuulda, et te kuidagigi konsulteeriksite inimestega, kes sadadele teistele tööd annavad antud sektoris ja tuhandetele oma olemasoluga naeratuse näole toovad, ning kõhule pai teevad!

Millised siis on teie soovitused Proua Peaminister ja Vabariigi Valitsus kogu meie sektorile?! Pakkuge tasuta WIFI-t kella 06:00-18:00ni?!

Ps. Kallid Hanno (Hanno Pevkur) ja Jaanus (Jaanus Hämarsoo), äkki olete abiks valgustama Proua Peaministrit?

Manna La Roosa
Tai Boh
Kohvik / Restoran „Mood”
POMO Restorante
Café Opera Tallinn
Tabula Rasa Tallinn
VS Cafe
POMO Ülemiste
Сathouse Concert Hall


Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid