Merle Roolaid on väga kirglik muusika armastaja ja DJ. "Igapäevaselt kuulan ja jälgin palju erinevate maailmakuulsate DJ-de raadioshowsid ja live esinemisi Youtube'is ning tekkis mõte ka ise teha live DJ-set ja filmida video kuskil ägedas kohas. Ei tahtnud teha sellist tavalist magamistoas salvestatud DJ mixi mängimist, aga just midagi erilist mida on huvitav ja kvaliteetne vaadata ning kuulata," ütles Merle Kroonikale ning lisas, et algne plaan oli teha Ibizal selline video, aga kuna hetkel on reisimine piiratud, siis mõtlesin, et mis võiks olla Eestis selline koht, kus mu Ibizalikku müstilist muusikat sobiks mängida. Lisaks oli plaanis rikastada 3 lugu trummidega oma hea sõbra ja andeka trummari Siim Koppeliga, kes mängis osadele lugudele peale. Kasutatud sai selleks 3 erinevat trummi (suured trummid, djembe, bongod).

"Asukoha valikus oli erinevaid kohti, aga tahtsin leida sellist ägedat kohta, kus pole midagi sellist enne tehtud ning et see koht ei oleks veel väga tuntud. Soov oli saada ka videosse drooniga filmitud ilusaid loodusevaateid," nentis ta.

Koostööpartneriteks valiti professionaalse video produktsiooni firma Vita Pictura, kes on suurte kogemuste pagasiga just muusika valdkonnas. Nad on filminud suuri muusika festivale nii Eestis kui välismaal ning teinud muusikavideosid mitmetele maailmakuulsatele artistidele. "Käisin Valaste joa juures ning näitasin Vita Picturale neid pilte, et tahan seal joa all videot teha. Ei olnud ise päris kindel, et kas see on üldse võimalik kuna joa alla ükski tee ei viinud ja ei olnud võimalik kuidagi jala pääseda. Nad olid väga entusiastlikud ja ütlesid, et saame hakkama ja teeme ära.
Keskkonnaametiga sai samuti kooskõlastatud, kas võib sellisel kujul seal filmimist teha. Ootasime, et juga läheks rohkem jäässe ja ilm oleks projektiks sobillik, mitte väga külm ja sajune," nentis Merle.

Kogu tehnika (lava, DJ- ,videotehnika, kõlarid, drummid) sai kantud alla 389 trepi astet joani ja pärast üles tagasi. Video sai filmitud mitme kaamera ja drooniga. Joa põhja sai toodud umbes 50 meetri turvavarustuse ja video tiimi koolitatud professionaalide abil. Kogu vajaminev varustus, Merle ise, trummar ja video tiim said sedasi alla transporditud. Kogu set-up pandi üles umbes nelja tunniga, 9-liikmelise tiimi poolt. Video töötluseks oli lisaks tiimis 3 inimest. Elekter veeti 150 meetri kauguselt ülevalt parklast väikebussi autogeneraatori pealt toimivalt 1 kW 220V süsteemi pealt.

"Ilmastiku tingimused olid samuti üsna ekstreemsed: 5 kraadi külma, tugev tuul ja lumetorm. See kõik tegi äärmiselt ohtlikuks DJ puldi ja trummidega mängimise, kaamera meeste ja videoseadmete töö, kuna kõik oli hetkega lume alla mattunud, käed jäätumas ja tehnika ohus, et kas peab vastu. Õnneks kõik toimis ja jäi tööle ning saime video lindistatud," rääkis Merle.