Eurovisioni tegevjuht Martin Osterdahl sõnas BBC-le, et on väga oluline, et artistid tänavu Rotterdami reisivad. "See ei ole puhkusereis, see on töö, mis on vaja ära teha," lisades, et otsus, kas ka publik saali saab tulla, on veel tegemisel.

Võistlus peaks toimuma selle aasta mais Rotterdamis. Duncan Laurence võitis lauluvõistluse 2019. aastal looga "Arcade". Eelmisel aastal jäi võistlus koroonaviiruse tõttu ära.

Martin Osterdahl sõnas, et praegu vastuvõetud plaanide osas suhtlesid nad teiste rahvusvaheliste suurvõitluste korraldajatega. "Me oleme tihedalt suhelnud Vormel 1, tennise, golfi korraldajatega ning oleme nende kogemustest õppinud. Me oleme võrrelnud end plaane näiteks ka rahvusvahelise olümpiakomiteega," ütles tegevjuht.

Publikut loodetakse saali saada, sest see loob nii võitlejate kui ka ülekannet kodust jälgivate inimeste jaoks erilisema atmosfääri. Küll aga vähendatakse delegatsioonide arvu. Kui tavaliselt on delegatsiooni suurus keskmiselt 38 inimest, siis nüüd on see limiteeritud 20 peale.

Koha peal võistlus kommenteerivad eksperdid, nagu Eestist Marko Reikop ja UKst Graham Norton, teevad seda hästi ventileeritud putkades.

Osalejatel on juba varem palutud teha otse-salvestatud lindistus oma esinemisest, mida kasutatakse, kui neil pole võimalik Rotterdami reisida või peavad sellel ajal olema karantiinis.

Kõik 41 riiki, kes pidid eelmisel aastal esinema, teevad seda ka nüüd. Samuti naasevad ka enamus samu artiste, kes kvalifitseerusid eelmisel aastal. Kuid kõik peavad nüüd esitama uue laulu.

Teiste seas naasevad iirlaste Lesley Roy ja Islandi Dadi Freyr, keda loetakse lauluvõistluse favoriitideks.

Koroonaviirusesse nakatumine on üle Euroopa näitamas langustrendi, kuid nii mõneski kohas on see ka tõusmas. Talvel karmistati mitmeid koroonaviiruse piiranguid, nagu reisimise keeld ning karantiinitingimused, kuid viimasel ajal on neid leebemaks muudetud.

Vastavalt Johns Hopkinsi ülikooli andmetele on Hollandis registreeritud epideemia algusest peale üle miljoni COVID-19 juhtumi 15 775 surma.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid