Väidetavalt on mõned kasutajad hakanud nägema sellist teadet: kui sa ei ela koos konto omanikuga, siis sa pead enda konto tegema.

Netflixi esindaja sõnas BBC-le: "See test on loodud selleks, et garanteerida, et konto kasutajal on õigus seda teha."

Praegu ei ole veel teada, kas ettevõte hakkab seda terve platvormi ulatuses tegema. Prooviperioodil saab kasutaja kinnitada, et tal on õigus kontole ligipääseda vastava koodi abil, mis saadetakse telefonile või e-kirjana.

Netflix püüab likvideerida õiguseta kasutajaid, kuid praegu pole teada, kui palju neid on. Platvormid nagu Netflix, HBO Go, Amazon Prime ja Disney+ küll lubavad ühe konto all mitu profiili luua, aga nende kasutaja tingimustes on kirjas, et kõik kasutajad peavad olema ühe leibkonna liikmed.

2016. aastal ütles Netflixi kaasasutaja ja tegevjuht Reed Hastings, et parooli jagamisega peab harjuma elama, sest seda toimub õiguslikult pereliikmete vahel palju ning see ei ole nende jaoks suur probleem.

Oktoobris 2019 sõnas tootejuht Greg Peters, et nad hakkavad tõsisemalt vaatama paroolide jagamise teemat, aga suuri muudatusi plaanis pole.

Netflix teenis 2020. aastal juurde 37 miljonit uut kasutajat, ületades sellega 200 miljoni piiri üle terve maailma.

Kallim hind, karantiin ning sellised saated nagu "Tiger King" ja "The Queen's Gambit" tõid Netflixile möödunud aastal sisse 25 miljardit dollarit ning peaaegu 2,8 miljardit dollarit kasumit.