"Tõepoolest tegemist on väga sarnaste kaksikõdedega," viitab Eesmaa piltidele, millel pea kaks identset jonnipunni. "Minuga kooskõlastamata kujul on minu looming jõudnud Vene telesaatesse," tõdeb Eesmaa, juhtides tähelepanu, et juukselahk, silma- ja kostüümivärvid on identsed.

"Tõesti tundub, et vene kunstnikul endal ei ole olnud ideid. Jonnipunn on niivõrd lihtne vorm, mul tuleb sekundiga viiskümmend eri varianti," põrutab Eesmaa. Ta nendib, et võtab seda matkimist ka veidikene komplimendina oma teostele, kuid ta ikkagi tahaks näha natuke rohkem loomingulisust. "Tehke sellest oma tõlgendus, kuid ärge varastage!" on Liisi otsekohene.

Praeguse seisuga ei ole ta ühtegi autoriõigust kellelegi loovutanud, mis tähendab, et see on tema looming. Eesmaa tõdes, et ta veidi kardab - äkki järgmine aasta tuleb polaarhunt, draakon või jäär.

"Mul on plaan oma autoriõiguste eest seista. Läbi frantsiisi saadame me ametlikud kirjad Vene produktsioonifirmale ja telekanalile. Ma üritan nendega kokkuleppele jõuda, kuid kindel on see, et mul väga tugev kohtuasja materjal olemas.

Liisi Eesmaa kostüümivargusest kirjutab ka Eesti Ekspress: "Kinnitatud: Vene maskisaatel polnud õigust Liisi Eesmaa loodud kostüüme kopeerida"