Koomik postitas Facebooki üleskutse, kus kutsub inimesi kellakeeramise vastu protestima. "Laupäeva öösel vastu pühapäeva keeratakse kella tund aega edasi. Kellakeeramist pole olemas! See on provokatsioon! Meid tahetakse kontrollida! Mõelge oma peaga!" teatas Oja-Pets.

Kellakeeramise vastu võitlemiseks pakub Oja välja üle-eestilise tagumise käiguga autode rongkäigu. "Keerame kella tagasi! Vägisi!" teatab Oja viimaks.

Peeter Oja viitab sellega 20. märtsil toimunud koroonaviiruse piirangute vastu meelt avaldanud inimestele. Tartu ülikooli kliinikumi töötajad said möödunud laupäeval tunnistada kibedat vaatepilti. Sel ajal, kui nemad kliinikumis agaralt tegutsesid, et aidata koroonahaigeid ja teisigi, sõitis kliinikumist mööda mõnesaja auto pikkune kolonn, kes peavad viimase aasta koroonapiiranguid vabadusi põhjendamatult rikkuvaiks.

"Ühtse ja rahumeelse kogukonnana astume vastu vabaduse ja isikuõiguste põhjendamatule piiramisele. Alates 2020. aasta algusest on tekkinud kohalikud kogukonnad, mis tänaseks on saanud osakesteks laiemast vabadusliikumisest kogu maailmas," väidetakse ürituse Facebooki lehel. Meeleavaldust võrreldakse seal Balti ketiga.

Sarnane meeleavaldus toimus ka Tallinnas. Põhja prefektuuri operatiivjuht Urmet Tambre kõneles, et meeleavaldus häiris tugevalt liiklust Tallinnas Laagna teel. "Kolonni ees liikunud auto peatus ning pärast seda jäid pidama enamik kolonnis liikunud autojuhte. Kolmerealise tee kaks rida olid täielikult kinni ning liikluseks jäi avatuks vaid üks rida," kirjeldas ta olukorda.