Erisaate mõte tuli ootamatult – Peeter Võsal polnud isegi kehtivat passi. "Kohe ütlesin jah! Kui on maavärinad, katastroofid, surm ja viletsus, siis mina olen õige mees, kellele helistada. Hull aeg nõuab hulle inimesi ja otsus minna tuli kergelt," sõnab Võsa. Kuna Tšornobõl on kinnine tsoon, siis ootavad ees ettearvamatud olukorrad – välisajakirjanikud pole oodatud ning halvimal juhul võib isegi vangi sattuda. Võsa lubab aga mängu panna kogu oma sarmi ja kõik tutvused, et keelatud aladele sisse pääseda.

Erisaates saab näha eksklusiivintervjuusid katastroofi tagajärgede likvideerimisel osalenud eestlastega ja piirkonna tänaste elanikega.

"Tšornobõli katastroof oli sündmus, mis puudutas miljoneid elusid. Televisiooni eesmärk on ka jutustada inimestele lugusid, mis neid ka puudutavad ja Peeter on mahlakate reportaažide suurmeister" ütleb Kanal 2 juht Jüri Pihel.

"Algne plaan oli reedel autoga läbi Valgevene minna, kuid sinna oli vaja viisat, mille taotlemiseks meil kahjuks aega ei olnud. Tuleb minna Eesti-Läti-Leedu poolt ja sealt Kiievi peale. Leedus on meeletu karantiin, maakonnapiirid on kinni. Poola kohta infot pole. Ka Ukraina on täielik pandeemia pesa," kirjeldab Võsa kiirelt paikapandud reisiplaani. Lisaks Tšornobõlile plaanitakse külastada ka Leedu tuumajaama Ignalinat, kus HBO menusarja tuumajaama stseenid üles filmiti.

"Ma olen elanud küll mitte väga pika, kuid põneva elu ja tahan et see jätkuks," ütleb Võsa lõpetuseks ja asub tiimiga teele. Kas jõutakse kohale ja millised seiklused võtterühma ees ootavad, näeme juba varsti Kanal 2 eetris.

Tšornobõli erisaade "Peeter Võsa. Tšornobõli katastroofi pikk vari" on eetris pühapäeval, 25. aprillil kell 21.05. Auhinnatud minisari "Tšornobõl" alustab Kanal 2s 26. aprillil.