“Mul on ääretult hea meel, et just juubeliaastal laekus konkursile rekordarv töid. Kuigi žürii jaoks teeb see parimatest parima leidmise kindlasti keerulisemaks, on suurepärane, et filmi- ja televaldkonnas käib niivõrd aktiivne töö. Eriti tänases olukorras, mil meelelahutus on piiratud, peame olema tänulikud meie filmi- ja teletegijatele, et nad endiselt näevad suurt vaeva selleks, et Eesti inimestel oleks, mida teleekraanilt ja kinolinalt vaadata. Soovin žüriile jõudu ja tänan kõiki tegijaid, kes oma tööd EFTA 2021 konkursile esitasid”, sõnas Eesti Filmi Instituudi juht Edith Sepp.

Filmiauhindade kategooriad:

Parim mängufilm
Parim dokumentaalfilm
Parim animafilm
Parim lühifilm
Parim režissöör
Parim stsenarist
Parim operaator
Parim montaažirežissöör
Parim helirežissöör
Parim helilooja
Parim filmkunstnik
Parim kostüümikunstnik
Parim naisnäitleja
Parim meesnäitleja
Aasta tegija

Teleauhindade kategooriad:

Parim teleseriaal
Parim tõsielusaade
Parim päevakajasaade
Parim meelelahutussaade
Parim erisaade
Parim ajakirjanduslik lugu
Parim intervjueerija
Parim reporter
Parim meelelahutussaate juht
Parim naisnäitleja sarjas
Parim meesnäitleja sarjas
Aasta uus tulija
Aasta sisulooja
Aasta vormilooja
Panus Eesti televaldkonda

EFTA filmiauhindadele said kandideerida eesti filmid, mis on esilinastunud 2020. aasta jooksul kinos või rahvusvahelisel festivalil. Televaldkonnas esitasid telekanalid kandidaate kõikide 2020. aasta kodumaiste saadete ja sarjade hulgast. Eelmisest aastast liitusid korraldavate telekanalitega ka Telia ja Elisa oma voogedastusplatvormidega, mis on toonud kaasa kandidaatide arvu tõusu televaldkonnas.

EFTA 2021 nominentide väljaselgitamisega asub tööle mitmevooruline žürii, välja kuulutatakse nominendid käesoleva aasta augustis. Võitjad selguvad aga juba 17. septembril Alexela kontserdimajas toimuval pidulikul galal.

Lisainfot Eesti filmi- ja teleauhindade ning tööde esitamise kohta leiab aadressilt www.eftagala.ee.
Eesti filmi- ja teleauhindade konkursi eesmärk on tunnustada filmi- ja televaldkonna professionaale ning tutvustada kinokülastajatele ja televaatajatele lähemalt ka nende erialade esindajaid, kes tavaliselt kaadri taha jäävad.

Eesti filmi- ja teleauhinnad 2021 peakorraldaja on Eesti Filmi Instituut. Gala korraldamist toetavad Eesti Kultuurkapital, Eesti Rahvusringhääling, Telia ja Elisa, koostööpartnerid on Kanal 2, TV3 ja ETV. Pidulik gala kantakse üle ETV ja ETV2 vahendusel.