2020. aasta sügisel tunnistas Pärnu maakohus Kalvi-Kalle Kruusamäe süüdi süstemaatilises juhtimisõiguseta mootorsõiduki juhtimises ja mõistis talle kuuekuulise vangistuse, mida suurendati varasema kohtuotsusega mõistetud kuuekuulise vangistusega.

Reaalselt vanglasse Kalvi-Kalle siiski minema ei pidanud, sest kohus asendas tema karistuse 357 ühiskondlikult kasuliku töötunniga, mille ta pidi ühe aasta jooksul ära kandma. Üldkasuliku töö tegemise ajal oli Kalvi-Kalle kohustatud täitma kontrollnõudeid ja alluma kriminaalhooldaja järelevalvele. Ühtlasi pidi mees läbima kriminaalhooldaja poolt määratud sotsiaalprogrammi.

Tänavu märtsis aga selgus, et kohus saatis Kalvi- Kalle Kruusamäe kriminaalasja, kus talle pannakse süüks mootorsõiduki süstemaatilist juhtimist ilma vastava kategooria mootorsõiduki juhtimisõiguseta, tagasi prokuratuuri. Kalvi-Kalle Kruusamäe teatas, et ta loobub sõlmitud kokkuleppemenetlusest.

Muu hulgas soovis Kalvi-Kalle prokurör Aarne Pruusi tagandamist, sest tema sõnul oli prokuröril mehe vastu isiklik vimm. Prokuröri sõnul tal aga isiklikult midagi Kalvi-Kalle Kruusamäe vastu pole ja noor mees on ikkagi ise oma elu keeruliseks elanud ja teadlikult juhtinud mootorsõidukeid, kuigi seaduse järgi ta seda teha ei tohi.

Lääne ringkonnaprokuratuuri pressinõunik Liivi Reinhold kommenteeris toona, et süüdistataval on õigus loobuda kohtus varem prokuratuuriga sõlmitud kokkuleppest. Ta lisas, et Kalvi-Kalle Kruusamäe toimik jõuab nüüd tagasi prokuratuuri, kus valmistatakse ette süüdistusakt asja kohtulikuks arutamiseks.

Täna toimuski samas uue menetluse raames eelistung ning seal otsustati muu hulgas, et sisuliste aruteludega jätkatakse juunikuus.

2017. aasta lõpus sai Kalvi-Kalle sama kuriteo eest karistada. Tol korral määrati mehele 11 kuud 28 päeva vangistust, mis asendati üldkasuliku tööga.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid