Los Angeles Timesi poolt veebruaris avaldatud artiklis selgus, et mitte ükski liidu 87 liikmest, kes annavad nominentidele hääli, ei olnud mustanahalised.

Liit avaldab tulevikus kõikide hääli andvate liikmete nimed ning laiendab liikmesust välisajakirjanikele üle kogu USA, mitte vaid nendele, kes baseeruvad Californias.

Järgmise 18 kuu jooksul soovitakse liikmete arvu suurendada 50 protsendi võrra. Liikmetel on keelatud edaspidi võtta vastu kingitusi filmistuudiotelt.

LA Times avaldas, et Netflix lennutas HFPA liikmed Pariisi, et saada toetust enda komöödiale "Emily in Paris". Ja sari teeniski tänavustel auhindadel kaks nominatsiooni.

Pärast LA Timesi lugu ähvardasid enam kui sada avalike suhete firmat, kes erinevate Hollywoodi staaridega koostööd teevad, boikoteerida HFPA-d, kuid muudatusi läbi ei viida.

Nad süüdistasid liitud diskrimineerimises, ebaprofessionaalsuses, ebaeetilises käitumises ning majanduslikus korruptsioonis.

Reforme on nõudma hakanud ka näitleja, kelle seas on nüüd ka Scarlett Johansson. Johansson ütles, et organiseerijad peaksid lihtsate sõnade asemel aga läbi viima fundamentaalsed reformid. Ja enne, kui neid pole tehtud, soovitas viiel korral auhinnale nomineeritud näitlejanna kuldgloobuseid boikoteerida.

36-aastane Johansson meenutas HFPA liikmete poolt tehtud seksuaalseid remarke ja kommentaare, mis olid väga lähedal seksuaalsele ahistamisele.

"Kui organisatsiooni sees ei toimu fundamentaalsed muudatused, siis ma usun, et on aeg HFPA juurest samm tagasi astuda ning keskenduda ametiühingute tähtsusele ja jõule meie tööstuse sees," rääkis Johansson.

Tema järelkajaga liitus Marveli filmide kaasstaar Mark Ruffalo, kes ütles, et kuldgloobuste plaanitavad reformid ei ole väga julgustavad.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid