"Naine akna ääres istumas" müüdi neljapäeval New Yorgis asuvas Christie oksjonimajas 103,4 miljoni dollari eest. Summa hulka kuulub maali hind (90 miljonit) ning komisjoni- ja muud tasud, teatas oksjonimaja, kirjutas BBC.

Christie oksjonimaja arvas, et maal võib müüa 55 miljoni dollari eest. Maal, mille originaalpealkiri on "Femme Assise Pres d'Une Fenetre (Marie-Therese)", müüdi 19 minutit kestnud pakkumislahingu järel.

Muljetavaldav müüginumber näitab, et kunstimaastikul läheb jätkuvalt hästi, seda vaatamata möödunud aastal koroonaviiruse tõttu olnud ärevale ajale.

Oksjonimaja Ameerika divisjoni juht Bonnie Brennan kinnitas seda samuti, öeldes, et maali kõrge hind näitab, et kunstiturg on taas õigel teel.

Pablo Picasso (1881-1973) tööd on jätkuvalt hinnas. Pildil on kujutatud tema noort armukest ja muusat Marie-Therese Walterit. Maal osteti vaid kaheksa aastat tagasi Londonis toimunud oksjonil 44,8 miljoni dollari eest, mis on natuke vähem kui pool müügihinnast.

Viienda müügiga kuulub Picasso nüüd väga väikesesse eliitrühma, kelle tööd on üheksakohalise numbri eest niivõrd palju kordi müüdud. Nendeks on Jackson Pollock, Vincent van Gogh ja Francis Bacon.

Kõige kallim Picasso maal on "Algiersi naine", mis 2015. aastal müüs 179,4 miljoni dollari eest.