Läinud esmaspäeval andis Duncan Eurovisioni testimispaviljonis negatiivse koroonaproovi, mispärast sai ta ka esineda Eurovisioni esimeses poolfinaalis. Eile, kolmapäeval ilmnesid lauljal kerged sümptomid ning paraku näitas koroona kiirtest positiivset tulemust.

"Loomulikult oleme me väga pettunud. Duncan vääriks live-esinemist Eurovisioni finaalis pärast 2019. aasta võitu," kommenteerib juhtivprodutsent Sietse Bakker. "Samas oleme me väga uhked tema avaesinemise üle esimeses poolfinaalis. Soovime talle võimalikult kiiret paranemist."

"Duncan on väga pettunud, sest ta on seda kõike oodanud juba kaks aastat. Me oleme väga õnnelikud vähemalt selle üle, et ta saab sündmusel osaleda teises formaadis," lausub laulja tiim.

Nagu paljudele teada on see aasta rakendatud Eurovisioni lauluvõistlusel väga karmid koroonameetmed. Kõikide Eurovisioni toimumispaiga alal viibivate inimeste negatiivne koroonatest ei tohi olla vanem kui 48 tundi.

6. aprillist, mil Ahoy areenal algasid ettevalmistustööd, on seni tehtud ligi 24 400 testi nii artistide, meeskondade, delegatsioonide hulgas. Ainult 16 neist on andnud positiivse tulemuse.