Itaalia sattus kohe pärast Eurovisioni võitu skandaali keskmesse, kui nende laulja Damiano jäi kaamerasilma ette liigutusega, mis tundus kokaiini ninna tõmbamisena.

Eurovisioni võitjad tegid selle peale Instagrami postituse, kus ütlesid, et nemad pole kunagi kokaiini tarvitanud ning on valmis laskma end testida, sest neil pole midagi varjata.

Avalduses öeldi: "Oleme väga šokeeritud, mida mõned inimesed Damiano ja kokaiini kohta ütlevad. Oleme narkootikumide vastased ja ei ole kunagi kokaiini teinud. Oleme valmis laskma end testida, sest meil pole midagi varjata."

"Oleme siin, et esitada oma muusikat ning oleme väga õnnelikud oma Eurovisioni võidu üle ja tahame tänada kõiki, kes meid toetasid. Rock'n'roll ei sure kunagi. Armastame teid."

Kui võitjatelt pressikonverentsil intsidendi kohta küsiti, vastas Damiano: "Thomas (kitarrist Thomas Raggi) lõhkus klaasi. Ma ei tee narkootikume. Palun ärge öelge seda."

Euroopa rahvusringhääling ehk EBU tegi pühapäeval avalduse, kus öeldakse, et Itaalia laulja Damiano David teeb kodumaale naastes narkotesti.

"Oleme teadlikud spekulatsioonidest videoklipi ümber, mis juhtus eile green room'is itaallastest Eurovisioni lauluvõistluse võitjatega. Bänd on tugevalt eitanud igasugust narkootikumide pruukimist ning nimetatud laulja teeb kodumaale naastes narkotesti. Nad palusid seda juba eile teha, aga EBU ei suutnud seda piisavalt kiiresti organiseerida," vahendas Eurovision.tv.

"Bänd, nende juhatus ja delegatsiooni juht kinnitasid, et green room'is ei olnud narkootikume ning selgitasid, et nende lauas läks klaas katki ja laulja püüdis seda koristada. EBU saab kinnitada, et laua juurest leiti kontrollides tõesti katkine klaas."

"Sellest hoolimata vaatame me videosalvestust hoolega ja anname vajadusel infot."

Måneskin postitas eile sotsiaalmeediasse pildi, kus nad olid tagasi kodumaal. Nad peaksid narkotesti kiiresti ära tegema, et asjas selgus tuua. Ameerika sõltuvuskeskuse kohaselt võib verest kokaiini leida kaks päeva, uriinist kolm päeva ning juustest alates mõnest kuust kuni aastani pärast viimast kasutamist.

Foto: Instagram

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid