Sanderi sõnul teenis Kilgas oma koha teatri, eriti muusikateatri ajaloos auga välja.

"Olen temaga töötanud nii lavastajana kui lavapartnerina. Huvitaval kombel olin ma temaga laval koos olles ise just neis rollides, mida Tõnu varasemates lavastustes ise mängis – Boni „Silvas“ ja Mustafa „Savoy ballis“. Paar korda ta isegi mainis, et vaat kui huvitavalt sa selle või teise episoodi lahendasid, oleks ka pidanud kolmkümmend aastat tagasi samamoodi tegema," meenutas Sander.

"Tema jaoks ei olnud „vanema põlvkonna“ rollidesse liikumine probleem; pigem ta nautis võimalust olla laval koomiline vanatoi, jäädes ise alati Kilgaseks, kelle kaubamärk oli sportlik elegants ja suurilmalik sarkasm. Mul oli väga hea meel, et sain ta aastal 2010 „Estoniasse“ tagasi kutsuda ja kahte lavastusse head rollid anda. Kirjutasin talle ka rolli „Litsidesse“, kuid kuidagi läks nii, et ta graafik ei lubanud osaleda. Ütles ikka, et küll jõuab, teeme järgmises hooajas. Kahju, et Tõnuga järgmist hooaega enam ei tule...," lisas Sander.

Tõnu Kilgas sündis 13. augustil 1954 Tartus. Tema ema Ellen Kaarma ja isa Lembit Mägedi olid Vanemuise teatri näitlejad. Kilgas on öelnud, et ta oli väiksest peale kogu aeg teatri juures.

Kilgas lõpetas 1977. aastal laulu ja koorijuhtimise alal Heino Elleri nimelise Tartu Muusikakooli. Ta töötas aastatel 1976–1984 teatris Vanemuine.

"Tahtsin minna pärast muusikakooli lõpetamist edasi Tallinna Panso teatrikooli, aga mind suunati Vanemuisesse, pidin seal kindla aja ära olema."

Aastatel 1984–2001 töötas Kilgas Estonias. "Eri Klas ja Arne Mikk olid kuulnud, et Tartus on päris andekas poiss, prooviks teda Estonias. Tulin Jüri Krjukovi dublandina tegema "Savoy balli". Krjukov oli seda etendust juba viis aastat teinud ja ühel hetkel ütles, et mängigu ma edasi, tema enam ei jõua," meenutas ta usutluses Postimehele 2012. aastal.

Hiljem töötas Kilgas Vanalinnastuudios ning jätkas laulmist ja näitlemist vabakutselisena.

Rohkete opereti-, ooperi- ja draamarollide kõrval esines ta ka raadios ja televisioonis.

Ta on mänginud muuhulgas filmides "Stereo", "Inimene keda polnud", "Rahu tänav", "Need vanad armastuskirjad". Eesti Televisiooni menusarjas "Õnne 13" mängis Harri Ahvenat aastast 1993. Aastatel 1970–1974 oli Tõnu Kilgas ansambli Fix solist ning oli kauaaegne Viru Varietee solist.