Põnevusest pakatav armastusfilm viib meid 1917. aastasse. Euroopas möllab Esimene Maailmasõda ja Eesti idapiiri taga pulbitseb revolutsioon. Noor kunstnik Toomas Haava (Franz Malmsten) naaseb Pariisist venna sootallu. Tahtmatult mässib ta end konflikti vägivaldse ja hirmsa Madjakuga (Martin Kork), kes ahistab Metskassina tuntud kohalikku salapärast kaunitari Hildat (Hanna-Ly Aavik). Loomult edev Toomas avastab end peatselt keset võitlust armastuse eest, kusjuures panuseks on ei rohkem ega vähem kui tema enda elu.

Maailma ajaloo murranguliste hetkede taustal lahti rulluvas ajastufilmis põimuvad omapärase atmosfääriga põnevik ning samavõrd kaasahaarav armastuslugu. Loomulikult ei puudu siit ka Lutsu teostele omane huumor ja värvikad kõrvaltegelased. Romantilise põneviku “Soo” peategelasi kehastavad Franz Malmsten ja Hanna-Ly Aavik. Teistes osades Liis Remmel, Grete Kuld (Klein), Märten Matsu, Indrek Taalmaa, Epp Eespäev, Toomas Suuman, Helgur Rosenthal ja Martin Kork.

Kogenud tandemi Ergo Kuld-Martin Algus eelmine film “Talve” tõi Eestis kinodesse 150 000 vaatajat. "Soo" jätkab Lutsule omastel, kuigi oluliselt müstilisematel radadel ning toob vaatajani taas Oskar Lutsu armastatud lugude säravad kangelased.

Filmi muusika on loonud helide meister Mick Pedaja. Filmi produtseerivad koostöös Kassikuld OÜ'ga Kristian Taska (Taska Film), Tanel Tatter ja Veiko Esken (Apollo Film Productions).

Üle 67 aasta jõudis poelettidele ka “Soo” raamatu uustrükk, mis sedapuhku on täiendatud rohkete fotodega filmi võtteplatsilt. Raamat on läinud tagasi juurte juurde ja see avaldati kogu oma aus ja hiilguses 1914 a. originaaltekstina.