Karl andis hääle uuele multifilmitegelasele: väikesele poisile, ussikesele, putukatele ja lillele. Karli partneriks multifilmis oli Mait Malmsten.

Pidulikul esilinastusel seisiski Karl koos Maiduga publiku ees ning kinkis talle martsipanist tehtud ja tsellofaani pakitud "Kaka ja kevade" peategelase.

Andrus Kivirähki lasteraamatust "Kaka ja kevad" sündis üheksaminutiline multifilm, mida näidatakse uue mängufilmi "Eesti matus" eel. Esimese klassi õpilane Karl oli uuest rollist elevust täis. Kui seni oli ta multifilmide vaataja, siis nüüd on ta seal ise üks häälekaid tegelasi.

Teisipäeval esilinastus Andrus Kivirähki samanimelise näidendi ainetel valminud komöödia "Eesti matus".

"Eesti matus" on režissöör Rene Vilbre ootamatutest olukordadest ning pöörastest situatsioonidest pungil kodumaine komöödiafilm. Naerutavate ja samas ka mõtlemapanevate sündmuste keerises lähevad lootusetult segi pulmad ja peied ning põrkub eestlaste rahvuskonservatiivne maailmavaade liberaalsete euroopalike väärtustega.

"Tegime suure otsuse ja võtame riski, tuues juuni alguses "Eesti matuse" kinodesse. Publik on seda filmi pikisilmi oodanud ja ei saa vaatajat alt vedada," tõdeb filmi üks produtsente Tanel Tatter. "Loodame südamest, et meie film on see, mis inimesed tagasi kinno toob. Korraldame laialdase kinolevi, et film jõuaks igasse kodumaa nurka. "Eesti matus" on rahvafilm ja see pakub meelelahutust väga laiale publikule. Karakterid on nagu oma perekliikmed, meil kõigil on peres üks selline ja see äratundmisrõõm on puhas lust. Andke meile võimalus, liigume kinoeluga edasi ja tulge palun kinno," sõnab Tatter.

"Eesti matus" on Andrus Kivirähki surematu tüvitekst, mis siiani on naerutanud tuhandeid inimesi teatrilaval, kuid saab nüüd uue näo filmina kinoekraanil.

Filmis astuvad üles Jan Uuspõld, Ago Anderson, Merle Palmiste, Tambet Tuisk, Hilje Murel, Peeter Oja, Sandra Ashilevi, Markus Habakukk ja Anna Sergejeva. Film valmis Taska Filmi, Apollo Film Productionsi ja Filmivabriku koostootmisel.