2019. aastal andis Jüri ja Karin Ratas ühise intervjuu Kroonikale. Nimelt oli toona andnud Ratase uus valitsus ametivande. Muu hulgas kirjeldas juba siis Karin seda, kuidas mõjuvad poliitikas seotud pingelised ajad kogu perekonnale.

Tookord tõdes ka Jüri Ratas, et Karin on seadnud enda soovid ja vajadused tagaplaanile. Jüri oli abikaasale selle ohverduse eest tänulik, öeldes seejuures: "Karin on mulle tõesti võimaluse andnud kõiki oma toimetusi teha. Kui ma ütlen, et on uus mõte, uus sõit, siis on Karin öelnud, et muidugi mine ja tee. Ta on alati sada protsenti mulle toeks."

Seoses võimalike lahkhelidega Rataste abieluliidus, pöördus Kroonika mõlemi osapoole juurde. Kui endine peaminister Jüri Ratas jäi tabamatuks, siis abikaasa Karin Ratas vastab konkreetselt ja ühemõtteliselt: "Meie perega on kõik korras."

2018. aasta väljaande Eesti Naine loos tõdetakse: "Neid hetki, mil Karin ja Jüri saavad kahekesi aja maha võtta, on aina vähem. Argipäevaõhtuti istuvad nad vahel kamina ees, kuid harva on nii, et kõik neli last magavad. Tavaliselt magavad kolm neljast või kaks neljast. Kahe aasta jooksul on Karin käinud Jüriga kaasas kolmel riigivisiidil. Kaks korda Roomas ja korra Brüsselis."

Tookord meenutas Karin aasta alguses toimunud Rooma visiidil jalutuskäiku Jüriga. “Need on meie minutid. Lihtsalt jalutad pärast pikka päeva, naudid linnaelu,” märkis Karin, lisades et kahekesi olid nad küll ainult näiliselt, sest ihukaitse püsis märkamatus kauguses.