Kokkuleppe, mille alusel ta andis tsiviilasjas tunnistuse, kohaselt pidi saama ta nende süüdistuste osas immuunsuse, kirjutas Axios.

83-aastane Bill Cosby mõisteti kolmeks kuni kümneks aastaks vangi, süüdistatuna seksuaalses rünnakus. Enam kui 60 naist süüdistasid teda ahistamises, rünnakus või vägistamises, aga mitte ükski teine süüdistus ei viinud kriminaalkaristuseni.

Pennsylvania ülemkohtu otsuse järel on Cosby nüüd taas vabaduses.

Cosby mõisteti 2018. aasta septembris süüdi Andrea Constandi uimastamise ja ära kasutamise eest, mis toimus 2004. aastal.

Teda süüdi mõistnud kohtunik Steven T. O'Neill oli ka endise näitleja suhtes ülimalt karm: "See on tõsine kuritegu. Härra Cosby, ring on lõpuks teieni tagasi jõudnud. See päev on lõpuks kohale jõudnud."

Kohtus keeldus Cosby midagi rääkimast. Peale vanglakaristuse tuleb tal maksta ka 25 000 USA dollari suurune trahv ning tema tasuda jäävad ka kohtukulud.

Prokurörid soovisid Cosbyle määrata miinimum karistuseks vähemalt viis aastat vanglas, sest nende arvates pole ta näidanud üles mingit kahetsust. Tema kaitsja tõi vastuargumendiks hoopis Cosby kõrge vanuse ja halva silmanägemise, ning palus ta hoopis koduarestile määrata.

Vanglakaristuse üle rõõmustasid avalikult paljud Cosby ohvrid ja naiste kaitsmise eest seisvad grupeeringud. Constand kirjutas enne teisipäevast kohtuotsust südantlõhestava kirja, kuidas näitleja tema nooruse rikkus. "Ta võttis mu ilusa, tervisliku ja noore hinge ning purustas selle," seisis selles.

Cosby eestkõneleja Andrew Wyatt ütles pärast otsust, et tegemist on kõige rassistlikuma ja seksistlikuma kohtuprotsessiga USA ajaloos. "Härra Cosby teab, et Jumal jälgib teda ja tema teab, et need kõik on valed," on Wyatt kindel Cosby süütuses.

Cosby abikaasa Camille, kellega ta on olnud koos 54 aastat, kohtusse meest toetama ei tulnud.

Kuid kohal olid mitmed Cosby süüdistajad, kelle juhtumid pole kohtuni jõudnud või ei jõuagi. Kohtusaalis oli ka Constand, kelle näol oli pärast kohtuotsust suur naeratus. Kohtule esitatud kirjas kirjeldas ta väga siiralt, kuidas 14 aastat tagasi juhtunu suudab tema elu mõjutada veel praegugi. "Ma olen keskealine naine, kes ei suuda terveneda ja edasi liikuda, ning ma olen olnud kinni selles samas mustris terve täiskasvanuea," seisis kirjas.

Constand läks esmakordselt süüdistusega politseisse juba 2005. aastal, ning sellest saati on vähemalt 60 naist Cosbyt erinevates seksuaalkuritegudes süüdistanud. Kuid eilne kohtuotsus on neist alles esimene, mis koomiku reaalselt vangi saadab.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid