Brandon, artistinimega Mängupoi$$ Käru oli tõusuteel räppar. Tema lood kõlasid Raadio 2 eetris ja 2018. aasta lõpus ilmunud "Nädalavahetus on mu lemmiktoit" tuules ennustasid kriitikud talle suurt tulevikku. Paraku katkes tema loometee liiga vara ja tema paljuoodatud album jõuab nüüd kuulajateni postuumselt.

Mängupoi$i seniavaldamata materjalist on kokku saanud album vendade Eskode eestvedamisel, kes suutsid Siim Nestori abiga leida vanalt kõvakettalt hulgaliselt sissesalvestatud lugusid ja demosid. "Tundub, et väga vähesed olid tegelikult teadlikud sellest, kui suures mahus Brandon muusikat tootis ja kui andekas ta oli," lausuvad Romet ja Raul Esko. "Tundsime lausa kohustust tema eest see album lõpule viia, et kogu maailm kuuleks tema pärandit. Lisaks loodame sel viisil näidata Brandonile seda, kuivõrd tänulikud me oleme selle kõige eest, mida ta meile andnud on."

"Tundsime Brandonit ligi kümme aastat. Ta oli meie parim sõber ja kindla peale kõige erilisem hing, keda kohata võiks. Ta ei olnud üldse tavaline – nagu ekstreemselt seiklusjanuline välgatus, mis maa peal ringi lendas," kirjeldavad vennad oma lahkunud sõpra. "Pidevalt otsisime miskit uut, kuid tundus, et mingi hetk Brandon loobus piinlemast. Maailm oli tema paradiis ja samas põrgu. Kõige valusam on tagasi vaadata hetkedele, kus B-dawg vajas abi, kuid tema piin oli meile mõistmatu. Brandoni kummitus seisab mõnikord meie toas. Me ei saa teda enam kunagi näha ega puudutada, kuid see album, millest koos rääkisime, on viimne tänu tema välgatuse eest."

Brandoni esimesi muusikalisi katsetusi said Raul ja Romet kuulda põhikooli lõpus. Esialgu olid need lihtsalt lõbus ajaviide talle ja korralik naerutäis kõigile, kes kuulasid. Mingi hetk aga muutusid lood isegi nauditavaks ja sellest sai Brandoni elu. Välja hakkasid kujunema tema signatuur ja käekiri, mis olid midagi täiesti teistsugust. Sõprade sõnul püüdles Brandon alati originaalsuse poole – ta ei tahtnud kunagi olla nagu keegi teine.

Mängupoi$i laulude sisu oli tihti helge ja unenäoline – täis kirevaid metafoore, mis tulenesid soovist põgeneda päriselust ja unistusest reisida kuskile Uus-Meremaale või kuskile troopilisse metsa. "On ülimalt nauditav kuulata ja avastada sõnades mõnda peidetud metafoori või seiklust tema elust, mida ka meie oleme kogenud. Näiteks väljend "kõue sämmi" oli Brandoni salajane strippari nimi. Selle sai moodustada, kui paned kokku oma kodukoha tänava ja lemmiklooma nime," meenutavad Eskod.

Mängupoi$$ Käru "R.I.P" ilmub 9. juulil nii digitaalselt kui ka hiljem vinüülil ja ka kassetil. Autentsuse säilitamiseks pole plaadile valitud lugusid ümber miksitud ning ka nende nimed jäid sellisteks nagu demodel algselt kirjas. Digiversioon koosneb kümnest palast, vinüülil on aga lisaks lood "100 käristatud wokid" ja "tüdruk, raha, roheline" ning kassetile leidis oma tee "palju õnne". Osa plaadi tulust annetatakse MTÜ-le Peaasjad, mis tegeleb vaimse tervise edendamise, probleemide ennetuse, varajase sekkumise ja häbimärgistamise vähendamisega ühiskonnas.

Noor muusik jäi kadunuks 19. juunil 2019. aastal, mil lahkus omavoliliselt haiglast. Lähedastel ei õnnestunud temaga kontakti saada. Politsei teatas, et politseinikud kontrollisid koos abipolitseinikega Brandon-Enrico ühe võimaliku viibimispaigana Pirita jõe äärde jäävat metsatukka. Kahjuks leidsid nad metsast vägivalla tundemärkideta Brandon-Enrico surnukeha.