„Pole ilmselt kellelegi saladuseks, et tänavused ooperipäevad on sündinud tavapärasest erilisemates tingimustes ning nõudnud korraldajalt tööd samaaegselt mitme stsenaariumiga ja pidevat valmisolekut ootamatusteks. Olen südamest tänulik kõigile partneritele, kes on meid sellel teel oma targa nõu ja jõuga toetanud,“ lausus Eesti Kontserdi juht Kertu Orro. „Täna saan rahuliku südamega öelda – jah, Saaremaa ooperipäevad toimuvad taas!“

Suurimaks muutuseks oli peaesineja vahetus pelgalt poolteist kuud enne ooperipäevade algust – Horvaatia Rahvusteatri Zagrebis vahetas välja Peterburi Kammerooper. „Oli õnnelik juhus, et lõviosa välja kuulutatud etendustest oli juba meie repertuaaris. Kuid nagu öeldakse, kõik õnnelikud juhused polegi nii juhuslikud,“ ütles Peterburi Kammerooperi kunstiline juht ja asutaja, Venemaa rahvakunstnik Juri Aleksandrov. „Neli päeva ja neli etendust – sellises ajagraafikus peab kogu meeskond töötama nii päeval kui ka öösel, kuid me saame hakkama,“ lisas ta.

Ooperipäevad algavad täna õhtul Gounod’ ooperiga „Faust“, järgnevad Rossini „Sevilla habemeajaja“ kolmapäeval, Donizetti „Lucia di Lammermoor“ neljapäeval ning Puccini „Madama Butterfly“ reedel. Laupäeval, 24. juulil toimub ooperimajas Ain Angeri juubeligala, kus teevad kaasa Aile Asszonyi (sopran), Pavlo Balakin (bass, Rahvusooper Estonia), Mirjam Mesak (sopran, Müncheni Riigiooper), Monika-Evelin Liiv (metsosopran, Londoni Kuninglik Ooper) ja Egils Siliņš (bariton, Läti Rahvusooper). Eesti Riiklikku Sümfooniaorkestrit dirigeerib Olari Elts.

Täna keskpäeval avalikustatakse ooperimajas ka 2022. aasta Saaremaa ooperipäevade peaesineja.

Vastavalt Vabariigi Valitsuse kehtestatud korrale Saaremaa ooperipäevadel publikult tervisetõendeid, läbipõdemist tõendavaid sertifikaate ega negatiivseid PCR-teste ei küsita ning kiirtestimist läbi ei viida. Sellegipoolest palutakse külastajatel järgida juba normiks saanud ohutusreegleid:

Olla teadlik enda terviseseisundist ning haigusnähtudega koju jääda

Kasutada festivalialal asuvaid käte desinfitseerimise vahendeid.