Alexela Kontserdimajas toimuval sündmusel astub üles muljetavaldav plejaad Eesti tippmuusikutest. Väärikal sünnipäeval teevad vanameistrile kummarduse tema endised bändikaaslased ja ka noorema generatsiooni staarid. Kontserdiks tulevad kokku Mikronid ja kõik Magnetic Bandi koosseisud. Neile lisaks esitavad Grapsi loomingut Ornament tribuut, Ivo Linna, Tõnis Mägi, Lexsoul Dancemachine, Eesti Rahvusmeeskoor ning Terminaator. Kontserdi kunstiline juht ning Gunnar Grapsi kauaaegne bändikaaslane Jaanus Raudkats lausus, et kontserdikava sai talle endalegi üllatuslikult väga tummine. Lisaks meeskoorile käivad lavalt läbi 40 muusikut. „Kontsert on jaotatud kahte osasse: esimeses osas astuvad üles ansambel Mikronid koos Mikk Tammepõllu, Ivo Linna ja Tõnis Mägiga; Ornament tribuut; Riho Sibul koos esimese Magnetic Bandiga ning Lexsoul Dancemachine,” kõneles Raudkats. „Teist osa alustab taas Magnetic Band, mis koosneb erineva aja Grapsi kolleegidest, kes annavad ülevaate erinevatest ajajärkudest Gunnari loomingus. Lavale astuvad pea kõik Grapsi endised muusikud nagu Sulev Kuusik, Heini Vaikmaa, Mati Valdaru ja paljud teised. Publiku jaoks kujunevad vast magnetiteks Elina Nechayeva ja Terminaatori koostöö ning Eesti Rahvusmeeskoori nägemus Gunnari muusikast. ”

Gunnar Graps (27.11.1951-17.05.2004) oli Eestis omaette nähtuseks tõusnud muusik, kes viljeles erinevaid stiile, kuid jäi truuks eelkõige rokile ja bluusile. Aastal 2004 omistati Grapsile Eesti Muusikaauhindade jagamisel elutöö auhind. Gunnar Graps on jätnud Eesti muusikasse kustumatu jälje lugudega „Valgus”, „Raudmees”, „Imelik Masin”, „Tõmmu naine”, „Ma kuulen öös Su õnnelikku naeru” , „Pilved kuuvalgel”, „Rahatuvi” ja paljud teised. Kontserdil tuleb esitamisele läbilõige kõikidest Grapsi hittidest alates ansamblist Mikronid kuni GGG perioodini välja.

Piletid mälestuskontserdile hinnaga alates 28,9 EUR tulevad müügile Piletilevi ja Piletitasku müügipunktides 23. juulil.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid