Üleeile keskpäeval avatud Viljandi pärimusmuusika festival pakub tantsulist programmi pühapäeva südaööni. Festivali teemaks on kokkumäng.

„Kokkumäng on kooskõla, harmoonia ja üksteise toetamine,“ sõnas festivali pealik Ando Kiviberg. „Eelmine aasta jäi festival vahele, ja seda suurem on meie soov, et saaksime tänavu siia tulnud inimeste hingekeeli puudutada – nautida koos olemist ja rõõmu, mida muusika pakub,“ lisas ta.

Igipõlise festivalikülalisena oli kohal ka president Toomas Hendrik Ilves, kes tõstis tänavust teemat esile läbi kahe aspekti. „Kuidas sünnib rahvamuusika? Eraldatuses muusika ei sünni,“ lausus Ilves. „Nii nagu suured puud saavad alguse seemnest ja vajavad linde, kes seemneid laiali viivad, vajab ka rahvuskultuur kokkumängu, et olla viljastatud ja edasi kesta.“ Nii Ilves kui Kiviberg kutsusid üles vastutustundele ja soovitasid kõigil end vaktsineerida. Festivali külalised, aga ka kõik teised Viljandis viibivad inimesed saavad seda teha kuni pühapäeva õhtuni Vabaduse väljakul asuvas vaktsineerimisbussis.