"Tõnu Aare lähedastena otsustasime asjadele anda ametliku käigu ning tegime järelpärimise ravimiametile ja ravimiameti ravimiohutuse osakonnale," kirjutas Tõnu vennapoeg Martin Aare kirjanikunime Jaak Leer all Facebookis.

Peale Martini on sinna allakirjutanud Tõnu abikaasa Arja Tuulikki Aare, ning Tõnu vend Mart Aare.

Olukord aga siiski päris nii must-valge pole. Eesti Ekspress kirjutas 22. juuli, et Tõnu Aare tervis oli enne teist süsti juba pikalt halb.

Kohe pärast menuansambli Apelsin asutajaliikme Tõnu Aare surma hakkasid levima jutud, et Aare suri koroonavaktsiini tõttu. Ekspress suhtles tema pere ning ekspertidega, mille järel saab öelda, et vaktsiini ja surma vahel pole kinnitatud põhjuslikku seost. Kuid tähelepanu väärivaid ja õpetlikke asjaolusid on juhtunus küll.

Laupäeval, 10. juunil läks Tõnu Aare tegema teist vaktsiinisüsti. 67aastasena kuulus ta vanuserühma, keda kutsusid süsti saama perearstid. Nii sai ta teise sutsugi perearsti juures. Enesetunne ei olnud pärast seda hea. Sümptomid nagu paljudel teistelgi: väsimus, rammestus, loidus.

Ainult et esimesel õhtul tekkinud kehv enesetunne ei läinud ega läinud ära.

Tõnu tunnistas ka ise, et enesetunne on sant. Ta magas palju.

Päev enne surma sõitis Tõnu naisega Soome, vaktsiinipass taskus. Tema naine on soomlanna. Nad plaanisid koos naise lapselastega Eestisse naasta. Pere veel imestas, kust mees retkeks jaksu leidis.

Reis kurnas Tõnu niivõrd, et muusik magas 15 tundi jutti.

Paraku ei parandanud see enesetunnet. Ta suri 21. juulil – kümme päeva pärast teise vaktsiinisüsti saamist.

„Surma ööl tõusis ta korraks istukile ja siis lahkus siit ilmast,“ sõnab Martin.