Esmaspäeval Tartus avatava festivali siseseanssidele, mis toimuvad Athena keskuses, pääsevad ainult need vaatajad, kes on COVID-19 vastu vaktsineeritud, haiguse läbi põdenud või negatiivse testitulemusega. Sisenemisel tuleb esitada vastav tõend või teha kohapeal tasuline kiirtest. Tõendit ei pea esitama kuni 18-aastased lapsed ja noored.

Koroonaviiruse leviku järsk kasv on murettekitav ja me ei taha seada ohtu oma külastajate tervist,” põhjendas Tartuffi juht Kristiina Reidolv, miks kehtestatakse rangemad reeglid juba enne nende kohustuslikuks muutumist.

Kuni 9. augustini võib siseüritustel ilma nakkusohutuse kontrollita viibida korraga kuni 500 ja väliüritustel kuni 1500 inimest. Alates 9. augustist on koroonatõend kohustuslik rohkem kui 50 külastajaga sise- ja rohkem kui 100 külastajaga väliüritustel.

Koroonatõendit ei pea esitama Raekoja platsil avatavas vabaõhukinos, kuid tavapärase 1200 tooli asemel tuleb platsile vaid 600 tooli. Toolid paigutatakse hajutatult ja jälgitakse, et platsi ääres seisvad külastajad hoiaksid üksteisega distantsi.

Ka ei nõuta koroonatõendit Tartuffi kõrvalprogrammi üritustel, kus osalejate arv on tunduvalt väiksem kui kehtivate piirangute määrad.

Selleks et kõigil oleks võimalik festivalist turvaliselt osa saada, avab Tartuff ühtlasi virtuaalse kinosaali, kus linastub seitse filmi tänavusest kavast. Filme saab veebiplatvormil Elisa Stage tegutseva PÖFFi veebikino vahendusel vaadata üle terve Eesti.

Kokku on 2.–7. augustini kestva festivali kavas 19 filmi, mis käsitlevad armastuse kõikvõimalikke variatsioone. Festivali alateemaks on tänavu teadus, samuti toimuvad esmakordselt Tartuffi suveakadeemia ja filmikriitika suvekool.

Kõik Tartus toimuvad seansid on vaatajatele tasuta. Virtuaalse festivali piletid maksavad kuus ja üksteist eurot.

Tartuff on Baltimaade suurim vabaõhufilmifestival, mis leiab aset juba 16. korda. Festivali korraldab Pimedate Ööde filmifestival koostöös Tartu filmifondi ja Tartu loomemajanduskeskusega. Ohutust aitab tagada turvafirma Forus Security, kiirtestidega varustab osaühing Businext Eesti ja teste teeb osaühing Ennetaja. Desinfitseerimisvahenditega varustavad aktsiaselts Chemi-Pharm ja D’ Difference.